ראש הממשלה נתניהו: "הנשיא טראמפ, תודה מעומק הלב" לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך במהלך ישיבת הממשלה דיון קצר לציון שלוש שנים להכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל. האורח המרכזי בדיון היה שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן.

נתניהו ציין כי "בדיוק היום לפני שלוש שנים הנשיא טראמפ היה המנהיג העולמי הראשון שהכיר בירושלים כבירתה של ישראל".

"ההכרזה שלו מוצגת עכשיו בחדר הקבינט של ממשלת ישראל בירושלים, לצד הכרזתו של הנשיא טרומן מ-1948 על הכרה במדינת ישראל. העם היהודי ומדינת ישראל לעולם לא ישכחו את שתי ההצהרות ההיסטוריות הללו", הוסיף ראש הממשלה.

הוא ציין כי זו הייתה רק אחת מההחלטות ההיסטוריות שקיבל הנשיא טראמפ במהלך תקופת נשיאותו. "היתה הכרה בריבונות ישראל על רמת הגולן, הכרה בחוקיות ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, גיבוש תכנית שלום מציאותית שמכירה בזכויות אלה ומאפשרת לישראל להמשיך להגן על עצמה, הובלת הסכמי אברהם שפתחו עידן חדש ודרמטי של שלום, שמשנים את המזרח התיכון לנגד עינינו, יציאה מהסכם הגרעין המסוכן עם איראן, הטלת סנקציות משתקות עליה וחיסול הטרוריסט המסוכן בעולם, קאסם סולימאני וכמובן הבאת הברית בין ישראל לארה״ב לשיא של כל הזמנים".

"כל היושבים סביב שולחן הממשלה יודעים ויכולים לספר רבות על כך, ועל כל אלה אני מבקש לומר: הנשיא טראמפ, תודה לך מעומק הלב", סיכם ראש הממשלה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו