משה פייגלין
משה פייגלין צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר זהות ומייסד ערוץ התוכן 'ישראל מחר', משה פייגלין, קורא היום (ראשון) לקבוצות אוכלוסיה שאינן בסיכון "לא למהר" להתחסן בחיסונים נגד נגיף הקורונה.

"לשמחתי מתברר מסקרי דעת קהל, שלפחות בנוגע לגופם שלהם - רוב אזרחי העולם יודעים לחשב נכון את הסיכון מהמחלה, לעומת הסיכון מהחיסון - ולהמתין כמה שנים עד שיתבררו תופעות הלוואי", ציין פייגלין.

לדבריו, "הזמן שלקח עד היום לפיתוח חיסון בטוח היה כ- 10 שנים. החיסון המהיר ביותר (חצבת) פותח בתוך 4 שנים. אין דבר כזה חיסון בטוח שפותח בתוך מספר חודשים - פשוט לא ניתן בזמן שכזה לבדוק השפעות לוואי שונות על פי הכללים בהם פותחו חיסונים עד היום".

"אני לא מתנגד חיסונים, יש בהחלט חיסונים שלקחתי ועוד אקח, אבל לא אתן שתזריקו לי בכפיה משהו שפיתחתם בלחץ פוליטי, בתוך פחות משנה", ציין פייגלין.

"הקורונה היא מחלה מסוכנת לקבוצה מאוד מאופיינת של האוכלוסייה - מסוכנת, אך לא מסוכנת יותר ממחלות רבות אחרות שאנו חיים לצידן. לקבוצת הסיכון הממשי, ורק לקבוצה זו, אפשר להציע את החיסון - כמובן להציע בלבד, לא לכפות, לא באופן ישיר ולא באמצעים ערמומיים של הגבלות שונות. אבל אם אתם לא באוכלוסיית סיכון של ממש, ואתם מסוגלים לעשות חישוב סיכונים פשוט - אנא מכם, אל תמהרו עם זה", קרא.