התחזית: עלייה חדה במספר החולים הקשים

בדו"ח שהגישו חוקרי האוניברסיטה העברית לקבינט הקורונה הם מתריעים מפני עלייה בתחלואה בכל המגזרים, "אין הצלחה בבידוד מוקדי תחלואה"

ערוץ 7 , כ' בכסלו תשפ"א

התחזית: עלייה חדה במספר החולים הקשים-ערוץ 7
מחלקת הקורונה בשערי צדק
צילום: דוברות

חוקרי האוניברסיטה העברית הגישו היום (ראשון) דו"ח קורונה חדש לקבינט הקורונה לקראת הדיון שייערך בקבינט אחר הצהריים, ממנו עולה כי חלה עלייה ממשית בתחלואה בכל המגזרים.

התחזית של מחברי הדו"ח מדברת על עלייה חדה בהצטברות חולים קשה, זאת לצד יציבות בתמותה ובהבראה בימים הקרובים.

החוקרים מציינים עוד כי ניכר שאין הצלחה בבידוד מוקדי תחלואה. באזור חיפה נצפית תמונה של 'נדידת' תחלואה בין ערים. באזור נצרת הזליגה משמעותית בימים האחרונים.

עוד מציינים חוקרי האוניברסיטה העברית כי בירושלים, היישוב עם ההדבקה הכוללת הגבוהה בארץ, יש בממוצע רק 2 נדבקים ל-10,000 איש בשבוע האחרון (במג'דל שאמס יש בממוצע 18 נדבקים ל-10,000 איש), אך המצב בעיר בעייתי מכיוון שבחלק מהשכונות הדבקה גבוהה במיוחד.

המלצות החוקרים הן: סגרים מקומיים ביישובים או שכונות בהן יש התפרצות; לוודא הקטנת עומס במסחר, יכולת תחקור של הדבקות בקניונים/שווקים; לעודד עבודה מהבית.

מחברי הדו"ח הם הם פרופ' רונית קלדרון-מרגלית, פרופ' רן ניר פז (מביה"ס לבריאות הציבור ומהפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית והדסה) פרופ' ינון אשכנזי, פרופ' דורון גזית, ופרופ' נדב כץ (ממכון רקח לפיסיקה) מהאוניברסיטה העברית בירושלים.