עדי גרוס, שמוליק מאירוביץ' וסיון רהב מאיר באירוע לפנויים פנויות בגבעת שמואל
עדי גרוס, שמוליק מאירוביץ' וסיון רהב מאיר באירוע לפנויים פנויות בגבעת שמואלצילום: באדיבות המצלם

חבר מועצת גבעת שמואל מטעם הבית היהודי, עדי גרוס, ויו"ר סניף הבית היהודי בעיר ויו"ר משותף של פורום יו"רים הסניפים של הבית היהודי, שמוליק מאירוביץ', מובילים בשנים האחרונות פעילות עשירה ומגוונת עבור אוכלוסיית הפנויים והפנויות בעיר.

פעילותם החלה בנפרד כאשר גרוס הקים את 'הכיפה הסרוגה', פורום למפגש והיכרות פו"פ, ומאירוביץ' הקים את פורום 'סרוגים בגבעה' שעסק גם הוא בנושא.

כעבור מספר שנים התאחדו השניים והכניסו את הפעילות תחת קורת הגג של עיריית גבעת שמואל בתמיכתו של ראש העיר, יוסי ברודני, שלבקשת הבית היהודי במועצת העיר הקצה תקציב ייעודי לנושא.

פורום פו"פ גב"ש בהובלת גרוס ומאירוביץ' מקיים מידי שנה פעילויות רבות - הופעות, הרצאות, סדנאות טיולים, מסיבת חנוכה, מסיבת ט"ו באב ואירועים נוספים לפנויות והפנויים.

אירוע לפנויים ופנויות בגבעת שמואל
אירוע לפנויים ופנויות בגבעת שמואלצילום: באדיבות המצלם

לפני עידן הקורונה האירועים היו מתקיימים באולמות בהשתתפות מאות רווקים ורווקות, כך למשל בהרצאה של סיוון רהב מאיר השתתפו כ-200 איש ובשבת שלמה שהופקה עבור הפו"פ בהשתתפות הזוג אור אלון וציפי חוטובלי השתתפו גם מאות.

מאז פרוץ מגפת הקורונה עברה הפעילות לזירה הדיגיטלית דרך הזום, ולפני כשבוע השתתפו כ-140 פו"פ בהצאה של ד"ר עודד קרבצ'יק.

מאירוביץ' שנשא דברי פתיחה באירוע אמר, "אנשים צמאים לפעילויות גם בזמן הקורונה. הרצאה מאוד יפה אנשים שאלו שאלות והשתתפו".

במהלך פעילותו שידך שמוליק מאירוביץ' כבר 14 זוגות, חלקם דרך 'סרוגים בגבעה' וחלקם בהזדמנויות אחרות.

שמוליק מאירוביץ'
שמוליק מאירוביץ'צילום: באדיבות המצולם

עדי גרוס מצידו, כבר הספיק לשדך 23 זוגות חלקם בפעילות "הכיפה הסרוגה".

גרוס ומאירוביץ' מציינים כי כעת גבעת שמואל היא העיר היחידה בארץ, ואולי גם בעולם שהקצתה תקציב ייעודי לנושא, אך ישמחו כי בערים נוספות בהם פועלים חברי הבית היהודי ירימו את הכפפה ויפעלו בנושא החשוב, וכי הם ישמח לתרום מניסיונם.

מאירוביץ' שהוא בעצמו רווק ומכיר מקרוב את את הקשיים מספר כי הפעילות חשובה בעיקר לפנויים ופנויות בגילאי 34 ומעלה, גיל בו הרווקות המאוחרת מגיע לשלב קריטי בו לפעמים אין מי שיכיר לפנויים והפנויות בן\בת זוג מכיוון שהם כבר סיימו את פרק לימודיהם ורוב חבריהם כבר נשואים, "מאחל לכל הציבור הצמא לזוגיות והקמת משפחה למצוא במהרה את החצי השני ולהקים בית משלהם. אשמח שעוד ערים יצטרפו למען ציבור הפו"פ. אשמח לעזור מניסיוני למען הצלחת מיזמים אלו"

האירועים המתוכננים לחודש הקרוב
האירועים המתוכננים לחודש הקרובצילום: עדי גרוס