נתניהו נפגש עם נציגי "משפחת אחת"

ההורים השכולים הרב אורי שרקי ומרים פרץ סיפרו לנתניהו על החפץ אותו הם בחרו להנציח בספר ״מה שנותר - חפצים אהובים וזיכרון״.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ' בכסלו תשפ"א | עודכן: 21:28

נתניהו נפגש עם נציגי "משפחת אחת"-ערוץ 7
נתניהו והרב אורי שרקי
צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (ראשון) בלשכתו בירושלים עם נציגי עמותת "משפחה אחת" שהעניקו לו את ספר הזיכרון ״מה שנותר - חפצים אהובים וזיכרון״.

ראש הממשלה שמע ממייסדת ''משפחה אחת'' שנטל בלזברג ומהצלם יעקב ג׳יי גרפינקל על הספר שמכיל צילומים של חפצים אישיים שהותירו נרצחים בפיגועי הטרור בישראל ובכך מאפשר למשפחותיהם לשמר פיסת ירושה כאמנות מצולמת.

ההורים השכולים הרב אורי שרקי ומרים פרץ סיפרו לנתניהו על החפץ אותו הם בחרו להנציח.

"הספר מאוד עוצמתי ומאוד נוגע ללב, והלב בעניין הזה יותר חשוב מכל דבר אחר", אמר ראש הממשלה. ''מי כמוכם יודעים את זה. מי כמונו יודעים מהו הסבל הזה, שקשה מאוד להסביר את זה למי שלא חווה את זה.

''אני רוצה להודות לכם, זה יהיה אצלי במשרד ואני חושב שצריך להפיץ את זה כדי שזה יגיע לכל בית בישראל", הוסיף נתניהו.

מייסדת ''משפחה אחת'' שנטל בלזברג אמרה: ״ביקשנו להעניק לראש הממשלה אשר הוא עצמו אח שכול את התוצר של הפרוייקט המיוחד הזה. הספר הוא מסע מרגש ומטלטל שבו נפגש הקורא באמצעות החפצים האישים עם חלל הטרור ומשפחתו שאיבדה את יקירה. החפצים שהותירו הם מזכרות של חיים שנגדעו באיבם ואוסף הסיפורים והצילומים מביא לידי ביטוי את החוסן, האופטימיות והבחירה בחיים בעקבות הטרגדיה״.

עמותת ''משפחה אחת'' המסייעת לאלפי נפגעי טרור, חיילים ואזרחים, מקיימת בימים אלו את מבצע ההתרמה השנתי. העמותה הפיקה קליפ מרגש ללהיט ''סופה'' אותו ביצעו הזמר עמיר בניון, בתו נעמי בניון והמשפחות השכולות.

עמיר ונעמי בניון אשר נחשפו לפעילות ''משפחה אחת'' נרתמו בצורה מלאה ובהתנדבות על-מנת להפיק את הקליפ המרגש.

''משפחה אחת'' הוקמה על ידי שנטל ומרק בלזברג למען נפגעי הטרור ובני משפחותיהם בישראל. העמותה מחבקת את על מי ששכול, פציעה גופנית או פגיעה נפשית שינו את עולמו – ודואגת שלעולם לא יתמודד לבד.