גדי איזנקוט
גדי איזנקוט צילום: Flash90

הרמטכ''ל לשעבר גדי איזנקוט הופתע לשמוע את הכרזת יו"ר מפלגת תל"ם משה בוגי יעלון ולפיה איזנקוט יהיה מספר 2 במפלגתו.

מקורבים לאיזנקוט אמרו לחדשות 12 כי הוא הופתע מהדברים וכלל לא החליט אם ירוץ. "לא אמרתי לאיש דבר על צעדיי הפוליטיים, בטח לא ברמה של סיכומים", אמר למקורביו.

נראה שאיזנקוט קיבל את דבריו של יעלון בהפתעה רבה, בלשון המעטה. בשיחות עם מקורביו שלל את הדיווח. "לא היה ולא נברא, עוד לא החלטתי אם בכלל ארוץ, ואם כן לא ברור באיזו מסגרת פוליטית, קיימת או עצמאית", אמר. "הדברים של יעלון הפתיעו אותי".

הרמטכ"ל לשעבר הוסיף כי לא דיבר עם איש על צעדיו הפוליטיים, ובטח שלא סיכם עם פוליטיקאים על ריצה משותפת. לפי המקורבים, הוא נפגש עם כולם בתקופה האחרונה, אולם הם אומרים שאם יימשכו הניסיונות להוציא מכל מפגש כזה כותרות, איזנקוט ישקול אם להמשיך בהם. "שקודם יבחרו תאריך לבחירות ואחר כך נראה", אמרו המקורבים.

מלשכת ח״כ יעלון בתיאום עם גדי איזנקוט נמסר: ''יעלון ואיזנקוט בקשר ארוך וביחסי אמון קרובים. הדברים שיוחסו למקורבי איזנקוט הערב לא נאמרו על ידו''.

בני גנץ
בני גנץ צילום: David Cohen/Flash90

בתוך כך, שר הביטחון בני גנץ אמר למקורביו כי ''המהלכים שלנו אמורים למנוע בחירות. אם בסופו של דבר ניגרר אליהן – זו תהיה 'תאונת דרכים'".

במוצאי השבת האחרונה התראיין יו"ר כחול לבן לחדשות 12 והצהיר: "או שיהיה תקציב וממשלה מתפקדת או שנלך לבחירות''.

"אנחנו הולכים לבחירות בגלל נתניהו, אם לא, מזמן היה תקציב", תקף גנץ, "לא מנהלים מדינה עם תקציב לשבוע, נתניהו בזבז חצי שנה".

"גמרתי להאמין לנתניהו, קיוויתי שהוא יתעלה לצורכי השעה", אמר. כשנשאל מה הסיכוי שמדינת ישראל לא הולכת לבחירות, הוא השיב בשאלה משלו, שמביעה את חוסר האמון הגדול עם ראש הממשלה נתניהו: "תגידי לי את, מה הסיכוי שנתניהו יעביר תקציב?".

"אנחנו נהיה המפלגה הגדולה והציר שסביבו תקום הממשלה הבאה", טען גנץ. ריצה משותפת עם לפיד באותה סיעה אינה באה בחשבון כרגע: "אין אפשרות לשיתוף פעולה עם לפיד בסיעה אחת. אני צריך להוביל את המחנה, לפיד לא יכול להקים ממשלה בישראל".