גל שלישי בפתח: צפויות עוד הגבלות

קבינט הקורונה צפוי להכריע אם להטיל שורת הגבלות מחמירות. פרופ' אש מציע: סגירה של מערכת החינוך בערים אדומות וכתומות והשבתת מסחר.

ערוץ 7 , כ"א בכסלו תשפ"א

גל שלישי בפתח: צפויות עוד הגבלות-ערוץ 7
בדיקת קורונה. אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

במשרד הבריאות דורשים לנקוט בצעדים משמעותיים לנוכח הזינוק במספר הנדבקים בקורונה.

לאחר שישיבת הקבינט שנערכה אמש הסתיימה ללא הכרעה, היום צפויים השרים להתכנס שוב ולהכריע כיצד לטפל במצב.

בכירי משרד הבריאות הציעו בדיון שנערך אתמול בקבינט לנקוט צעדים דרסטיים, שאותם הגדיר ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש "ריסון מהודק". בין השאק, הוצע לא לקיים לימודים בערים כתומות ואדומות, לסגור את הקניונים והשווקים בכל הארץ ולבודד את החוזרים מסרביה ומטורקיה במלוניות.

לפי הצעת משרד הבריאות, כל מדינות העולם יוכרזו אדומות, משמע: כלל השבים מחו"ל יידרשו לבידוד. לשיטת פרופ' אש, מוטב שלא להגביל את היציאה מהבית כחלק מהמודל שמוצע, והעדיפות היא להחמיר את ההגבלות על החוזרים מחו"ל על פני סגירת השמיים לחלוטין.

במקום סגירת כלל מערכת החינוך, פרופ' אש מעדיף שהיא תושבת רק ביישובים אדומים וכתומים (למעט גני ילדים). ההצעה לבחון את סגירת מערכת החינוך באופן חלקי באה על רקע פתיחת הלימודים בכיתות ז'- ט' היום. כידוע, בשבוע שעבר שונתה שיטת הציון שניתן לרשויות, הקובע את הצבע שלהן. אתמול דווח על כך ש-‭25‬ ערים מוגדרות כאדומות ו‭39- ‬ ערים ככתומות.

פרופ' אש טען שעוצר לילי לא יסייע בהורדת התחלואה - ואילו השר שטייניץ, שאינו חבר קבינט אך מוזמן אליו, סבר שמדובר בצעד שיהיה יעיל מאוד.