הישראלים יורשו להיכנס לדובאי

נוסעים מישראל שהגיעו לפנות בוקר לאמירויות לא הורשו להיכנס למדינה בשל שינוי בתקנות הוויזה. לאחר התערבות משרד החוץ הבעיה נפתרה

יוני קמפינסקי, דובאי , כ"א בכסלו תשפ"א | עודכן: 08:30

מאות ישראלים שנחתו לפנות בוקר (שני) בדובאי שבאיחוד האמירויות עוכבו בנמל התעופה המקומי.

מדובר בנוסעים שהגיעו בטיסה של חברת 'פליי דובאי'. לישראלים ההמומים שמעוכבים במשך שעות בנמל התעופה נאמר שבאיחוד האמירויות שינו את תקנות הוויזה לגבי ישראלים ועל כן הם לא יוכלו להיכנס למדינה.

לאחר עיכוב שנמשך קרוב לחמש שעות, ולאחר התערבות של משרד החוץ הישראלי, נמסר ממשרד החוץ של איחוד האמירויות כי הבעיה נפתרה וכי הישראלים יורשו להיכנס לדובאי לאחר שימלאו את טפסי הויזה.

במשרד החוץ הישראלי ציינו כי הנושא טופל על ידי הדרגים הבכירים ביותר באמירויות. "הישראלים שעוכבו בשדה התעופה של דובאי יורשו להיכנס בזמן הקרוב לאחר מילוי טופס הויזה האלקטרונית. בעקבות התערבות גורמי משרד החוץ התקבל אישור גם לטיסות הנוספות מישראל לאמירויות הצפויות להמריא בקרוב".

נוסעים במקום מדווחים כי תחילה מוענקת הויזה לקשישים וילדים קטנים וכי עזיבת הנוסעים שעוכבו בשדה צפויה להימשך כשעה.

מחברת ישראייר נמסר כי לאחר פתרון הבעיה כל טיסות החברה צפויות לצאת לדובאי כמתוכנן.

אחד הישראלים שעוכב סיפר, "אנחנו נמצאים פה בשדה תעופה כבר למעלה משעתיים, יש פה ילדים, תינוקות, אנשים אחרי לילה בלי שינה וזה אחרי כל מאות השקלים והדולרים שהשקענו והבטיחו לנו שהכל בסדר, היינו בקשר עם פליי דובאי בשבוע האחרון באופן רציף, בכל זאת הם עשו סוג של הונאה - אין עם מי לדבר. זה אחרי שהם הבטיחו לנו שהכל בסדר, אין מה לדאוג והוויזות מאושרות".

בעקבות המקרה, טיסה של חברת ישראייר שאמורה היתה לצאת הבוקר לדובאי, טרם המריאה מהארץ.