הסכמי ייצוא מהשומרון לאיחוד האמירויות

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן יצא לדובאי יחד עם בעלי יקבים ויצרני דבש מהשומרון במטרה לייצר קשרים עסקיים בין השומרון לאיחוד האמירויות.

חברות מהשומרון חתמו על הסכם הבנות לייצוא יין, דבש, שמן זית וטחינה לאיחוד האמירויות, מול חברת FAM האמירתית שנבחרה על-ידי מגזין Forbes לאחת מ-100 חברות מובילות בצמיחה במזרח התיכון.

המועצה האזורית שומרון היא הרשות המוניציפאלית הראשונה בארץ שמצליחה להביא לחתימה על הסכמי ייצוא לאיחוד האמירויות וכן הייתה הראשונה לצאת לאיחוד האמירויות עם משלחת אנשי עסקים כדי לקדם את הכלכלה באמצעות הסכמי ייצוא.

ההסכם נחתם במשרדי FAM בדובאי בין ''דבש פרדייס'' שבצפון השומרון, יקב טורא וחברת FAM בנוכחות ראש המועצה דגן, נציגי יקב הר ברכה, יקב תום ויקב ארנון מגבעות איתמר.

חברת ''דבש פרדייס'' מהישוב חרמש בצפון השומרון מייצרת כ-50 טון דבש בשנה, דבש טבעי ללא תוספות ובטעמים ייחודיים. היקבים שחתמו מול החברה הם יקבים בעלי שם עולמי הזוכים בפרסים בינלאומיים בכל שנה וכך גם שמן הזית והטחינה של איזור השומרון. יקב טורא אשר ברחלים זכה עד היום ביותר מ-80 פרסים בינלאומיים ב-10 השנים האחרונות.

"אנחנו עושים היסטוריה", אמר יוסי דגן, ''אנחנו פותחים דף כלכלי חדש בין החברות המצוינות ביותר בשומרון לחברת FAM. אני מאוד מתרגש ושמח מהמעמד. השומרון שואף להוביל בכל התחומים, וגם בתחום הייצוא והפיתוח העסקי, זהו רגע היסטורי, אזור השומרון שאני גאה לייצג אותו שוכן בלב מדינת ישראל, מהאזור הצומח ביותר מבחינה דמוגרפית במדינת ישראל וגם מבחינה כלכלית הוא הולך וצומח.

''אנחנו שמחים להיות הראשונים להביא את השומרון לדובאי, ההסכם הזה והסכמים נוספים שיבואו בהמשך צפויים לחזק את הכלכלה בשומרון ובמדינת ישראל ולהשפיע טוב גם על איחוד האמירויות אולם יותר מכך היא בשורה של שיתוף פעולה בין ההתיישבות לאיחוד האמירויות".

יו"ר קבוצת FAM Holding ד"ר פייסל עלי מוסא בירך בהתרגשות: "תודה שהגעתם לכאן, אנחנו מאוד שמחים שהגעתם, אם הייתם שואלים אותי לפני שנה אם הייתי חולם שדבר כזה היה יכול לקרות, הייתי אומר לכם שלא. השגנו מטרה גדולה היום, הפכנו את חזון המדינות שלנו לפרקטיקה, זוהי רק התחלה של עסקים בין שתי מדינות, זוהי לא רק חתימה עסקית זוהי אמירה לעולם, שאנחנו אחים אמיתיים, אנחנו חברים אמיתיים ואנחנו רוצים לעשות יחד עסקים ולחיות בשלום.

''אנחנו משנים את העתיד", הוסיף עלי מוסא. ''אנחנו מזמינים עוד ישראלים לעשות איתנו עסקים, אנחנו רוצים לומר תודה למר יוסי דגן שפתח את הדלת עבורנו, בעתיד נפתח קשרים נוספים ביננו לביניכם, בין פאם הולדינג לחברות ישראליות אחרות, בכל התחומים, רפואה, טכנולוגיה, הייטק, ועוד".

מתן פרדייס ממשק דבש פרדייס שבישוב חרמש שבצפון השומרון אמר לערוץ 7 בתום החתימה: "מעמד מרגש, אני בטוח שנמשיך לייצא לא רק לאיחוד האמירויות אלא למוקדים נוספים. נעשה הכל כדי להמשיך לפתח את תעשיית הדבש שבשומרון".

ורד בן סעדון הבעלים של יקב טורא אמרה גם היא: "אנחנו שמחים ומתרגשים להגיע לדובאי עם היינות של יקב טורא. מאז ומעולם יין חיבר בין אנשים, יקב טורא זוכה להטביע חותם היסטורי ביחסים בין העמים".

צילום: חזקי ברוך
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו