לראשונה: נציגות ישראלית בתערוכה הדיגיטלית הגדולה במזרח התיכון

שליח ערוץ 7 לדובאי מדווח מתערוכת gitex, "אבן דרך בבניית יחסים כלכליים עם האמירויות"

יוני קמפינסקי, דובאי , כ"א בכסלו תשפ"א

שליח ערוץ 7 לדובאי מדווח מתערוכת gitex, תערוכת הטכנולוגיה הגדולה ביותר במזרח התיכון, בה משתתפת לראשונה משלחת רשמית מישראל.

המשלחת הישראלית, המשתתפת בתערוכה בעקבות "הסכמי אברהם", פתחה דוכן גדול בו מוצגות טכנולוגיות מתחום הבריאות, אבטחה וביטחון, במטרה לקצור את פירות השלום עם איחוד האמירויות.

יעל רביע-צדוק, סמנכ"לית משרד החוץ וראש אגף כלכלה במשרד, סיפרה לערוץ 7 על ההתרגשות ועל בניית היחסים בין הצדדים.

"gitex זאת התערוכה הדיגיטלית הגדולה ביותר במזרח התיכון ואולי בעולם כולו ובפעם הראשונה אנחנו יכולים להגיד שאנחנו כאן. סוף סוף. בעצם ממשים את המהלך המדיני ומתרגמים אותו לחיבורים בין העמים, בין הכלכלות בין אנשים בתקווה לצאת מכאן חכמים יותר ומבינים יותר עם הרבה מאוד הזדמנויות וקשרים", אמרה רביע-צדוק.

רביע צדוק הוסיפה, "יש גאווה גדולה, ויש עניין וסקרנות של המקומיים להכיר את אנשי העסקים הישראלים וכמובן של אנשי העסקים הישראליים להכיר שותפים פוטנציאלים ואת האנשים פנים אל פנים. לדבר, ללמוד, לשמוע על הצרכים שלהם, על ההזדמנויות שהם מזהים. יש כאן כלכלה מאוד מתקדמת, חברה מאוד דיגיטלית יש אתגרים משותפים ואנחנו מאוד דומים בהרבה מאוד מובנים וזה מפגז בין כלכלות שהן דומות ויש להן הרבה מה לעשות ביחד בהרבה תחומים".

לדברי גדי אריאלי, מנכ"ל מכון היצוא, ההשתתפות הישראלית בתערוכה היא "אבן דרך לבניית פלטפורמה לקראת פיתוח יחסים כלכליים בינינו לבין האמירויות".