אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

פרופ' חגי לוין, מומחה לבריאות הציבור המייעץ לצוות המומחים בקבינט הקורונה, התייחס היום (שני) בראיון לגלי צה"ל לקושי להשתלט על מגיפת הקורונה בחג החנוכה.

"אפשר להתמודד עם חגי דצמבר", ציין פרופ' לוין וסיפר כי כחלק מהחשיבה בנושא "הצענו למנות נאמני בריאות קהילתיים".

"לגייס עשרות אלפי אנשים שכרגע לא עובדים שיסתובבו ויעזרו לאנשים שלא יכולים לצאת מהבית עבור תגמול כספי", הסביר לוין את היוזמה.

בהמשך גיבה פרופ' לוין את עמדת משרד הבריאות שביקשה להפסיק את פיילוט הקניונים והתנגדה לקריאות להרחיב אותו.

"בקניונים יש ערבוב של אנשים שמגיעים מאזורים שונים, אין לנו שליטה על מה שקורה שם. זה בהחלט הגיוני לא לפתוח אותם ברקע העלייה בתחלואה", הסביר.

מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר עולה כי במהלך היממה שהסתיימה אמש בחצות אובחנו בישראל 1,230 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה. במהלך היממה התקבלו תוצאותיהן של 37,683 בדיקות. שיעור הבדיקות החיוביות ירד מעט לעומת שבת ועמד על 3.3 אחוזים מכלל הבדיקות לגילוי חולים.

מאז פרצה מגיפת הקורונה אובחנו במדינת ישראל 345,201 בני אדם שנדבקו בנגיף. 2,917 מהנדבקים בקורונה נפטרו. מספר הנדבקים שהחלימו מהנגיף עומד הבוקר על 329,508, ואילו 12,776 מהנדבקים מוגדרים גם הבוקר כחולים פעילים.

567 מהנדבקים מאושפזים הבוקר בבתי החולים, 205 מבודדים במלוניות הקורונה ואילו 12,004 מהנדבקים מצויים בבידוד ביתי. מבין המאושפזים, מצבם של 331 חולי קורונה מוגדר קשה, 112 מהם מונשמים, ומצבם של 75 חולים נוספים מוגדר בינוני.