נתניהו טעם בשר מתורבת: "אין הבדל"

ראש הממשלה ביקר במפעל לייצור בשר מתורבת של חברת Aleph Farms. "לא ייאמן, טעים עם חמלה. אין כאן שום הבדל״.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"א בכסלו תשפ"א

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר הבוקר (שני) במפעלי חברת Aleph Farms ברחובות, המתמחה בייצור בשר מתורבת, כזה שאינו מצריך שימוש או פגיעה בבעלי חיים.

מדינת ישראל מובילה בעולם בכל הקשור לתעשיית ה-FoodTech ואחראית עד כה ליציאתם של למעלה מ-50 סטארטאפים מקומיים בתחום תחליפי המזון.

לאחר טעימת הבשר אמר נתניהו: "לא ייאמן, טעים עם חמלה. אין כאן שום הבדל״. הוא הוסיף כי ״הבשר הוא חלק עצום מהזיהום בעולם. כדי להוציא את חתיכת הבשר הרגילה צריך פרה וצריך לעבור דרך כל כך הרבה שטחי מרעה עם פסולת, עם זיהום ועם השקעת אנרגיה - וכאן עושים את זה ישר. זה אמנם ייקח קצת זמן עד שהביס הזה יהיה רנטבילי ולא יעלה כל כך הרבה, אבל זה יגיע.

"הנחיתי עכשיו את מזכיר הממשלה צחי ברוורמן למנות מתכלל לכל התעשיות האלה כדי לחבר ולטפל בכל הגורמים העוסקים בדבר. ישראל תהיה מעצמת בשר אלטרנטיבי. פרוטאין אלטרנטיבי".

ראש הממשלה ביקש מיועצת רה״מ לזכויות בעלי החיים טל גלבוע להתנסות גם כן בטעימת הבשר המתורבת והיא נענתה ואמרה: ״מדובר בטכנולוגיה שתציל מיליארדי בעלי חיים בעולם ותסייע במניעת תהליך השחיטה, ללא זיהום סביבתי נלווה. זה העתיד בתחום החלבון האלטרנטיבי ואני מודה לך ראש הממשלה על העשייה גם בנושא זה״.

במענה לשאלה האם ישראל בדרך לסגר שלישי אמר נתניהו "אנחנו נביא פתרון, כי אנחנו כבר בדרך. החיסונים כבר ממש בדרך. אנחנו רואים את האור בקצה המגפה, ואנחנו נפתור את זה. צריך לעשות את זה בצורה חכמה. אמרתי אתמול שאני לא אהסס להוסיף מגבלות או להחזיר מגבלות. ככל שנקדים אנחנו נצמצם את הזמן של המגבלות. אבל זה בהמשך היום".

ניר גולדשטיין, מנכ"ל ארגון The Good Food Institute בישראל: "כסטארט-אפ ניישן מתבקש שישראל תהיה ראש החץ גם בפוד-טק. חלבון אלטרנטיבי יכול להיות מנוע צמיחה אדיר למשק הישראלי. לפי מחקר שעשינו יחד עם חברת הייעוץ TASC, תעשיית המזון בארץ יכולה להנות מעוד 11,000 משרות שיכניסו למשק מיליארדי דולרים כל שנה.

''ישראל, שמייצאת רק 5% מהמזון המיוצר כאן, יכולה להפוך לספקית עולמית של חומרי גלם ושיטות מתקדמות ונשמח לראות מימון ממשלתי למחקרים מדעיים בתחום תוך השקעה במעבדות ומתקני פיילוט. זה יכול להפוך למציאות, רבות הודות לתמיכה הממשלתית בתחום עד כה, אך הדבר גם תלוי במימון ממשלתי עתידי למחקר ופיתוח כדי להאיץ את החדשנות בחלבונים אלטרנטיביים", הסביר גולדשטיין.