רגע לפני חג חנוכה יתקיים בגן הלאומי ציפורי אירוע ייחודי שמטרתו סולידריות יהודית, חיזוק הקשר בין יהודי ישראל ליהודי התפוצות וערבות הדדית בהתמודדות עם משבר הקורונה: "עם אחד - שיר אחד".

האירוע ביוזמת משרד התפוצות, רשות הטבע והגנים ולע''מ, וישתתפו בו האמנים ישי ריבו, אמיר דדון, קולולם ונוספים. גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון בני גנץ, שרת התפוצות עומר ינקלביץ' ומנכ"ל רשות הטבע והגנים שאול גולדשטיין יקחו חלק.

באירוע יוקרנו גם סרטונים של משפחות יהודיות מהתפוצות, וכן מסר מרגש של געגועים בדמות תמונות מרהיבות מגנים לאומיים ושמורות טבע עבור כל מי שנבצר ממנו להגיע ארצה בעקבות הנגיף.

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' ברכה על קיום האירוע, "בימים בהם עם ישראל בעולם כולו חווה משבר משותף, עלינו להתאחד עם אחינו שבתפוצות ולעבור את המשבר הזה יחד. זהו הזמן לנצל את הכוח הגדול שיש לנו כעם של 15 מיליון שמפוזר בעולם כולו: לקנות האחד מהשני, לשתף ידע אחד של השני ולתמוך אחד בשני. מטרתו של קמפיין הסולידריות "עם אחד - לב אחד" שיזמתי, היא לגרום לנו להרים את הראש ולהסתכל אחד לשני בעיניים. רק כך נוכל לצאת מהמשבר הזה בשלום, ואולי אף מחוזקים יותר."

שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, שמח על שיתוף הפעולה, "אני גאה ונרגש לקראת שיתוף הפעולה המיוחד הזה, שבשיאו ערב שמחבר ומאחד בינינו הישראלים לבין יהודי העולם, באמצעות אמנים מהשורה הראשונה שגויסו לפרויקט. הקשר עם אחינו שבתפוצות חשוב מאין כמותו תמיד ועכשיו אף יותר, לנוכח משבר הקורונה שפגע קשות בחלק מהקהילות היהודיות בעולם. זו גם הזדמנות עבורנו להביע את הגעגוע שאנו חשים כלפי יהודים חמים מרחבי העולם שבעת הזו נבצר מהם לבקר בכל אתרי הטבע והמורשת הנפלאים של ארצנו, שנותרו מיותמים מביקורי תיירים כבר חודשים ארוכים. אני מאחל לכל בית ישראל כאן ובתפוצות חג חנוכה שמח".

ניצן חן, מנהל לע"מ, הוסיף, "כנס העיתונות היהודית הבינלאומי, הפך לבמה המרכזית שבה מובילי התקשורת היהודית בישראל ובעולם, מתמודדים עם סוגיות קריטיות של יהודי התפוצות. אין לי ספק שכנס זה מחזק את הקשר בין מדינת ישראל וממשלת ישראל לבין מובילי דעת הקהל בקרב עשרות קהילות יהודיות בעולם, החפצות בקשר הדוק עם מקבלי ההחלטות בישראל".