בית חב"ד לישראלים ייפתח בדובאי - בהובלת הרב לוי לויטין

תנועת חב"ד העולמית בשיתוף רב איחוד האמירויות הרב לוי דוכמן, יפתחו בימים הקרובים בית חב"ד לישראלים שיפעל בדובאי.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"א בכסלו תשפ"א

בית חב"ד לישראלים ייפתח בדובאי - בהובלת הרב לוי לויטין-ערוץ 7
השליחים החדשים לבית חב"ד לישראלים בדובאי
צילום: חב"ד

חב"ד מתעתדת לפתוח בית עבור ישראלים שיפעל בעיר דובאי.

הרב לוי דוכמן, המוכר על ידי השלטונות ופועל יחד עימם גם באבו דאבי, מתגורר במדינה הערבית כבר שש שנים ובעקבות הנהירה הגדולה של הישראלים לעסקים וטיולים באיחוד האמירויות הערביות החליט לאחרונה לפתוח במקום בית חב"ד מיוחד לישראלים.

המוסד החדש ישרת את התיירים ואנשי העסקים הישראלים שמבקרים במדינה.

את תפעול המקום החדש יובילו הרב לוי (23) ואשתו נחמי (22) לויטין שיצאו היום (שני) לדובאי. הרב לויטין, בנו של שליח חב"ד בגבעת עדה, מכיר היטב את הפעילות, סייע במסגרת השירות הלאומי שלו במשך השנים לרשת בתי חב"ד בתאילנד וטיפל באלפי פניות של ישראלים.

"מעולם לא היינו בדובאי ואנחנו נוסעים לשם באהבה גדולה, כדי להפיץ את האור היהודי ולתת מענה לכל ישראלי באשר הוא, כפי שהורה לנו הרבי מליובאוויטש שבכוחו ובשליחותו אנחנו נוסעים. זה נכון במיוחד כעת, ערב חג החנוכה", אומר הרב לויטין.

לדבריו, "בחודש הקרוב צפויים להגיע לדובאי כ-40 אלף ישראלים והמספר רק יגדל, כך שמצפה לנו עבודה רבה. המטרה שלנו היא לקיים סעודות שבת המוניות מחד וביתיות וחמימות מאידך; שיעורי תורה וכאמור סיוע בכל תחום. במקביל, מתהווה במדינה קהילה ישראלית והיא תהיה חלק בלתי נפרד מאיתנו".

טבילת האש הראשונה של השליחים החדשים תהיה בחג החנוכה. הם יסייעו לקהילה לקיים הדלקות בחזית מסעדת "ארמני" הכשרה.

יש לציין כי הרב דוכמן מונה בידי המדינה להקים ולתפעל את גוף הכשרות האמירתי – והוא מעניק כשרות לבתי מלון, מסעדות קייטרינגים ומפעלים ברחבי המדינה.