שחקני נבחרת ישראל. יעפילו למונדיאל?
שחקני נבחרת ישראל. יעפילו למונדיאל? צילום: פלאש 90

אמנם מאמן עדיין אין, אבל כבר עכשיו אפשר להתחיל להמר על סיכויי נבחרת הכדורגל של ישראל לסיים במקומות גבוהים במסגרת מוקדמות מונדיאל 2022.

הנבחרת הישראלית עדיין לא הודיעה מי יעמוד על הקווים שלה במשחקים הבינלאומיים הקרובים, כאשר לא מן הנמנע שמאמנה האוסטרי ווילי רוטשטיינר ימשיך לקדנציה נוספת על אף שלא הצליח להטביע חותם חיובי.

בינתיים, הערב (שני) הוגרלה הנבחרת כמו כל יתר נבחרות הכדורגל באירופה למוקדמות מונדיאל 2022 שיתקיים בקטאר.

כמו בכל ההגרלות הקודמות, גם הפעם חיכתה לנבחרת הישראלית שהייתה בדרג הרביעי, יריבה אותה היא מכירה היטב - נבחרת סקוטלנד.

למעשה, סקוטלנד וישראל נפגשו לא פחות מ-7 פעמים בשלוש השנים האחרונות, כשאלה הוגרלו לשחק זו מול זו בין היתר גם במוקדמות ליגת האומות ב-2018 ו-2020 וכן במסגרת פלייאוף מוקדמות היורו.

לאחר שהפסידה לה בדו-קרב פנדלים דרמטי בשלב חצי גמר פלייאוף מוקדמות היורו ולמעשה הפסידה לה בקרב על הכרטיס לאליפות אירופה בכדורגל, טורניר בו לא הייתה מעולם, וגברה עליה בבית במשחק האחרון, תנסה הנבחרת הישראלית לנקום בסקוטים.

מלבד סקוטלנד, גם את נבחרת אוסטריה שתשחק גם היא בבית ו', פגשה הנבחרת הישראלית כאשר היה זה גם במסגרת מוקדמות המונדיאל. אז, בארץ התפוצצה הנבחרת הישראלית על האוסטרים עם תצוגה אדירה של ערן זהבי שכבש שלושער במשחק שהסתיים בתוצאה 2:4.

יריבה נוספת שתתמודד מול ישראל על הכרטיס למונדיאל היא נבחרת דנמרק שנחשבת ליריבה הקלה ביותר מבין הנבחרות שהיו בדרג א'. כולם זוכרים את המפלה שקיבלה ישראל מהדנים ב-1999 עם תבוסות במשחקי הפלייאוף מולם, אך מאז עבר הרבה מאוד וישראל לא נחשבת לנחותה ממנה כיום בהרבה.

מי שהשלימו את מסכת היריבות בבית אלו איי פארו ומולדובה החלשות, שאותן חייבת נבחרת ישראל לנצח בשני המשחקים מולן.

על פי השיטה הנהוגה, מי שתסיים במקום הראשון בכל בית תעפיל ישירות ואוטומטית אל גביע העולם שיתקיים בקטאר, בעוד 10 הסגניות יוגרלו בפלייאוף יחד עם שתי הנבחרות הכי טובות מליגת האומות שלא השיגו כרטיס למונדיאל דרך המוקדמות. מתוך ה-12 הללו נקבל עוד שלוש עולות וסך הכול 13 נבחרות אירופיות יקבלו כרטיס כניסה למונדיאל.

שלב המוקדמות יחל ב-24-25 במרץ 2021 ויסתיים ב-14-16 בנובמבר: שלושה מחזורים במרץ, שלושה בספטמבר, שניים באוקטובר ושניים בנובמבר. הפלייאוף מתוכנן להיערך במרץ 2022. כל זאת במידה שהקורונה לא תפגע והחיסון אכן יתגלה כאפקטיבי.

בשורה הסופית - ישראל יכולה הייתה לקבל בית קשה הרבה יותר, כעת עוד יש לה סיכוי לעשות היסטוריה ולהעפיל לאחר 52 שנים לגביע העולם בכדורגל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו