האב השכול לשופט מני מזוז: מקווה שתודה בטעותךללא

ברוך בן יגאל, אביו של לוחם צה"ל עמית בן יגאל הי"ד, פרסם הערב (שני) סרטון בו הוא מברך את השופט מני מזוז לרגל פרישתו, חרף המאבק שניהל נגד החלטתו שלא להרוס את בית המחבל שרצח את בנו.

"שלום לך כבוד השופט מזוז. קראתי שהחלטת לפרוש מכס המשפט. אני רוצה לומר לך אדוני השופט: ההחלטה שלך שלא להרוס את בית המחבל שרצח את הילד היחיד שהקב"ה נתן לי, כל כך פגעה בנו ועשתה לנו לא טוב", פתח האב.

לדבריו, "למרות זאת אני רוצה לברך אותך בחיים החדשים שבהם תמשיך. מי יודע, אולי יבוא יום ותגיד בקולך שלך, שההחלטה שלך בעניין עמית בן יגאל, לוחם סיירת גולני וגיבור ישראל, היתה טעות. מודה ועוזב ירוחם. מותר לך לטעות ואתה טעית. אני מאחל לך הצלחה, הרבה בריאות ושנדע רק דברים טובים".

כאמור, שופט בית המשפט העליון מני מזוז הודיע על פרישה מתפקידו. זאת חרף העובדה שכהונתו לא הגיעה לסיומה.

הודעתה של מזוז מפתיעה שכן רק בעוד ארבע שנים הוא אמור לפרוש לפנסיה.

ממשרד המשפטים נמסר כי "שופט בית המשפט העליון, השופט מני מזוז, הודיע כי קיבל החלטה אישית לפרוש מכהונתו השופט מזוז מסר על החלטתו לנשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות ולשר המשפטים אבי ניסנקורן ועל פי בקשתו נקבע מועד פרישתו ליום 30.4.2021".

"נשיאת בית המשפט העליון ושר המשפטים הביעו צער על פרישתו הצפויה של השופט מזוז ומאחלים לו הצלחה", לשון ההודעה.

השופט מזוז אמר כי "בתום שש וחצי שנות כהונה בבית המשפט העליון וכארבעים שנה שאותן הקדשתי לשירות הציבורי הגעתי מטעמים אישיים לכלל החלטה לסיים את כהונתי כשופט בית המשפט העליון".

"בשנים האחרונות הקדשתי את מרב זמני ומרצי לעשייה שיפוטית ואני מודה לנשיאה, לחברותיי וחבריי השופטות והשופטים על ההזדמנות שניתנה לי לכהן לצידם ולתרום יחד עמם לקידום שלטון החוק ולשמירה על ערכי הדמוקרטיה בישראל", הוסיף מזוז.

בחודשים האחרונים ספג מזוז ביקורת חריפה מצד משפחות נפגעי הטרור שאף הפגינו מול ביתו, לאחר שפסק שלא להרוס את בית המחבל שרצח את לוחם סיירת גולני עמית בן יגאל הי"ד.

הרצל ומירב חג'אג הוריה של סגן שיר ז"ל חברי פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות שהובילו את מחאת ההורים השכולים מול בית השופט מזוז אמרו אז, "לצערנו היום בג"ץ בראשות השופט מני מזוז לקח לעצמו סמכות לא לו ולא בפעם הראשונה. בכך הפקיר הוא את אזרחי ישראל לגורל כמו שלנו המשפחות השכולות ונפגעי טרור".

"השופט מזוז חתם היום ואישר למחבלים הבאים את הפיגועים הבאים חלילה. שופטי בג"ץ אמרו היום שהדם של שיר ביתי הבכורה ושל עמית בן יגאל ז"ל ושל עוד אלפי ישראלים הוא זול וזכויות משפחת המחבל גוברות על מניעת פיגועים בעתיד. מי שזכויות האויב והמחבלים הנתעבים חשובים לו יותר מאזרחי וחיילי ישראל לא יכול להיות שופט בישראל. יש שופטים בירושלים למחבלים בלבד", הוסיפו.