משה חוגג
משה חוגג צילום: פלאש 90

"אני יהודי מאמין, שומר שבת, מניח תפילין, שומר מסורת. הייתי מ"פ בצבא, שירתתי 7 שנים בגאווה. אני מצביע ימין כל חיי, האידאולוגיה הביטחונית שלי ימנית, האידאולוגיה הכלכלית שלי ימנית, ואני ליברל. מאמין שכולנו שווים, מאמין בזכויות להט"ב, מאמין בסולידריות", כך פתח הבוקר (שלישי) הבעלים של בית"ר ירושלים משה חוגג את הפוסט הראשון מאז ההסכם ההיסטורי.

כזכור, אמש חתם חוגג עם השייח' חמד בן ח'ליפה מאיחוד האמירויות על הסכם היסטורי בו רכש השייח' האמירתי 50% ממניות בית"ר ולמעשה יעמוד יחד עם חוגג בראשות הקבוצה מהבירה.

ההסכם זכה לתמיכה נרחבת מאוהדי בית"ר, רבנים, אישי ציבור וראשי הספורט במדינה, אך היו גם מי שהתנגדו למהלך כאשר מדובר במיעוט קולני של אוהדי בית"ר ובלא מעט אנשי תקשורת וספורט שפרצופם האמיתי נחשף.

"אני מאמין שגזענות נובעת מבורות, אטימות ופחד. אין בי פחד לעשות את הדבר הנכון. לא מפחד מלה פמיליה, אני מכיר אותם היטב, מכיר את האנשים, הם אנשים טובים בבסיסם, הם חושבים שהם עושים טוב ולפעמים הם באמת עושים טוב", כתב חוגג על חברי ארגון האוהדים האדוק שחלקם הגדול התנגד למהלך.

"הבורות, האטימות והפחד לוקחים אותם למקומות מצערים. הלכתי איתם לרב שלהם שאמר להם שאין שום בעיה, להיפך, אמר להם שהתורה מעדיפה מוסלמים על פני נוצרים, אני מאמין שכולם שווים, הרב שלהם מעניין אותם רק אם הוא נותן את התשובה שהם מחפשים. אפילו גדול הדור, הגאון חיים קנייבסקי לא משנה עבורם. אפילו ביבי נתניהו לא מעניין אותם בנושא הזה, הם מובלים על ידי שנאה שנובעת מבורות ופחד".

חוגג הגיב על כתובות הגרפיטי שרוססו הלילה בגנותו ובגנות אשתו כאשר איומים נכתבו לעברם. "אלימות היא פיתרון של פחדנים. לה פמיליה מפחדים בצדק, הנזק התדמיתי שהם גרמו למועדון לאורך השנים הוא גדול ואם הם לא יעצרו מיידית הם יצטרכו לתת את הדין בפני שופט, להסביר לו את האידאולוגיה הגזענית שלהם ולשלם הרבה מאוד כסף, אני רוצה לראות אם יש שופט בישראל שיפסוק שלה פמיליה לא פגעה במוניטין של המועדון.

בניגוד לביטקויין, לה פמיליה הוא לא אירגון מבוזר, יש להם שמות והם ידועים לכל, כל מנהיגי לה פמיליה יצטרכו לשלם אם לא יעצרו מייד. אם הם רוצים מועדון טהור שמבוסס על גזענות הם מוזמנים להקים כזה, המועדון שלי יהיה טהור מגזענות".

חוגג המשיך ואמר כי מי שמתנגד לעסקה יש לו אינטרס גלוי וחשף כי הפועל ת"א ניסתה לחבל במאמציו לדו-קיום. "העסקה ההיסטורית הזו היא פנטסטית עבור מי שרוצה בטובת בית"ר ירושלים, ורעה למי שנגד המועדון. בזכות העסקה קל לראות את כל האינטרסים ואינטרסנטים, פתאום לה פמיליה ואולטראס הפועל ת"א משתפים פעולה להפיל את העסקה - סוג של שלום?

אחד מבעלי הפועל ת"א מנסה לחטוף את העסקה בלי בושה, בעלים קודם של כל מיני קבוצות מהן נזרק אוכל את ליבו, אנשי תקשורת נהורים טהורים פתאום מסבירים שהעסקה אסורה.

חוגג סיפר על השייח' כשכתב כי "הבעלים החדש הוא מאחת המשפחות העשירות בעולם אם לא העשירה מכולן, הוא יתן לבית"ר ירושלים את הכלים להעמיד מועדון בסדר גודל שלא היה כאן, הוא תומך נלהב של ישראל, איש של שלום ואהבה, בדיוק כמוני, הוא בא לעשות טוב לאנשים וביחד נוכל להראות לדור הצעיר שמוסלמים ויהודים יכולים להיות חברים טובים ולעשות ביחד דברים גדולים ויפים. מי שנגד דבר כזה ראוי שיסתכל במראה וישאל את עצמו למה...".

לא נעלם מעיניו של חוגג התמיכה הרחבה לה זכה מקרב אוהדי בית"ר כולם אשר במשך שנים היו הרוב הדומם. "בינתיים הרוב הדומם כבר לא דומם ולא ניתן לשנאה שוב לנצח. ברוך השם עשיתי לא מעט דברים בחיי, זה כנראה המשמעותי ביותר.

אני נכשל המון, מפסיד, נופל, סופג אש על ימין ועל שמאל אבל תמיד ממשיך ללכת בדרך בה אני מאמין".

בסיום בחר חוגג להודות לראש הממשלה נתניהו, וכתב: "תודה מיוחדת לאוהד בית"ר, ראש הממשלה, ביבי נתניהו על השלום הנפלא הזה שבלעדיו כל זה לא היה קורה. תודה לכל המברכים. מעריך את התמיכה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו