"שהחיינו" בעברית וערבית
יוסי דגן: יהיו הסכמים נוספים בין האמירויות לשומרון

ראש מועצת שומרון שמוביל את משלחת אנשי העסקים מהשומרון לדובאי: הסכמים נוספים בין חברות מהשומרון לאמירתים - "בקרוב מאוד".

ערוץ 7 , כ"ב בכסלו תשפ"א

שעות לאחר חתימת ההסכם ההיסטורי בין חברות דבש, יין ושמן זית מהשומרון לחברת הענק FAM בדובאי, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מבטיח הסכמים נוספים בין חברות עסקיות מהשומרון לחברות אמירתיות.

אמש (שני) חתמה חברת "פאם הולדינג" האמירתית על הסכמי ייבוא של שמן, יין, דבש טחינה ומוצרים נוספים מהשומרון לדובאי.

את משלחת אנשי העסקים מהשומרון מוביל ראש המועצה יוסי דגן שטווה בחודשים האחרונים את הקשרים בין החברות, קשרים שהובילו לחתימה ההיסטורית אתמול. דגן אומר כי לא מדובר בסוף פסוק אלא בתחילתה של מערכת יחסים בין השומרון לבין אנשי עסקים מהמפרץ.

"אפשר לומר שבקרוב מאוד יהיו עוד הסכמים", אמר דגן, "אנחנו לא עוצרים כאן. העתיד נמצא בשיתופי פעולה כלכליים, שלום תמורת שלום, דרך שיגשוג ולא דרך טרור. שלום של כלכלה ולא של נסיגות וטרור. ההתעניינות בתוצרת השומרון מצד אנשי העסקים באמירויות היא אדירה, יש ביקושים למוצרים בטכנולוגיה, חקלאות, טיהור והתפלת מים, בניה מתקדמת והשקעות כלכליות. אנחנו בונים כלכלה חזקה ומבוססת. השומרון הופך למעצמה כלכלית בינלאומית".

יו"ר קבוצת FAM Holding ד"ר פייסל עלי מוסא אמר לאחר טקס החתימה, "אם הייתם שואלים אותי לפני שנה אם הייתי חולם שדבר כזה יכול לקרות, הייתי אומר לכם שלא. השגנו מטרה גדולה היום, הפכנו את חזון המדינות שלנו לפרקטיקה, זוהי רק התחלה של עסקים בין שתי מדינות, זוהי לא רק חתימה עסקית זוהי אמירה לעולם, שאנחנו אחים אמיתיים אנחנו חברים אמיתיים ואנחנו רוצים לעשות יחד עסקים ולחיות בשלום, אנחנו משנים את העתיד".

בסיום דבריו אמר ד"ר עלי מוסא כי החתימה אמש הייתה רק התחלה של שלום עסקי וכלכלי בין שתי המדינות. "תודה למר יוסי דגן שפתח את הדלת עבורנו, בעתיד נפתח קשרים נוספים בינינו לביניכם, בין פאם הולדינג לחברות ישראליות אחרות בכל התחומים: רפואה, טכנולוגיה, הייטק, ועוד".