אלעד מלכא, עמית הלוי ועופר ברקוביץ
אלעד מלכא, עמית הלוי ועופר ברקוביץצילום: דוברות התעוררות

חברי הכנסת עמית הלוי ואריאל קלנר מהליכוד ביקרו היום (שלישי) באזור עטרות בצפון ירושלים יחד עם יו"ר התעוררות ויו"ר האופוזיציה בירושלים, עופר ברקוביץ'.

הלוי אמר כי "הבנייה של שכונת עטרות, בין פסגת זאב לגבעת זאב, תשלים קיר ברזל צפוני להבטחת עתידה של ירושלים, כפי שכינה זאת זאב ז’בוטינסקי שעל שמו הן קרויות.

"התקדמנו מאוד בשבועות האחרונים", סיפר, ''הבנייה מחכה עכשיו לאישור אחרון ואני פועל ומקווה שראש הממשלה יאשר זאת וישלים את המעטפת של ירושלים, כפי שעשה בהר חומה, גבעת המטוס ו-E1''.

ח"כ אריאל קלנר אמר כי "הבניה בעטרות חיונית לחיזוק ירושלים הן ברמה הלאומית והן ברמה המוניציפלית. אני מחזק את חברי מועצת העיר עופר ברקוביץ ואלעד מלכא וכל העושים במלאכה על פעילותם לקידום הנושא לאורך השנים. אני מחויב לנושא ואשוחח על כך עם רה"מ בהקדם. יש כאן חלון הזדמנויות שאותו חייבים לנצל. אסור להחמיץ את השעה".

עופר ברקוביץ' הסביר במהלך הסיור: "יש פה אפשרות לבנות עשרת אלפים יחידות דיור, להקטין את העומסים בתוך העיר, לייצר שטחים משלימים להתחדשות עירונית ולמנוע פגיעה בריאות ירוקות. זהו שטח שאין דומה לו בירושלים, מזמין בניה, ויש כאן הזדמנות בעלת חשיבות לאומית ומוניציפלית שאסור להחמיץ.

''אני מודה לח"כ אריאל קלנר ולח"כ עמית הלוי שהביעו תמיכה בבניה", הוסיף ברקוביץ. ''נמשיך לפעול כדי לקדם תעסוקה ודיור בעתודת הקרקע החשובה והגדולה ביותר בירושלים''.

אלעד מלכא, חבר מועצת העיר מטעם התעוררות, אמר כי ''עטרות צריכה להיות הקצה האורבני של ירושלים. בניית השכונה תבטיח את אחדות העיר, תוזיל את מחירי הדיור בירושלים, תחזק את האחריות על מזרח העיר ותצמצם מתחים בין אוכלוסיות שונות. שמח לשמוע שראש הממשלה עוסק באופן אישי בנושא וקורא לו לקבל את ההחלטה בהקדם האפשרי''.