"שלום אמיתי הוא בין אנשים"

אחרי שחתמו אמש על הסכם היסטורי, קיימו הבעלים החדשים של בית"ר י-ם משה חוגג והשייח' חמד בן ח'ליפה מסיבת עיתונאים בה דיברו על הכל

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ב בכסלו תשפ"א

"שלום אמיתי הוא בין אנשים"-ערוץ 7
היסטוריה בבירה. חוגג והשייח' ח'ליפה
צילום: דוברות בית"ר ירושלים

24 שעות אחרי שעשו היסטוריה כשחתמו על שותפות בבעלות בית"ר ירושלים והשתיקו את טענות הגזענות כלפי בית"ר ירושלים, קיימו היום (שלישי) משה חוגג הבעלים הנוכחי של בית"ר והשייח' האמירותי חמד בן ח'ליפה מסיבת עיתונאים חגיגית בה דיברו על הכל.

"אני נרגש מאוד היום, זה רגע היסטורי בשביל המועדון ורגע היסטורי גם בשביל שתי המדינות, ישראל ואיחוד האמירויות. זה פרי השלום", אמר חוגג בפתח מסיבת העיתונאים.

חוגג, שהגיע לבית"ר לפני שנתיים כשהציל את המועדון הירושלמי כשרכש אותו מידיו של אלי טביב, אמר כבר אז כי המטרה הראשונית שלו היא לקדש שם שמיים ולמגר את הגזענות והאלימות מיציעי אוהדי קבוצתו הירושלמית, דבר שהצליח בו מעל המצופה.

אחרי שהטביע את הערך של קבלת האחר והטמיע את הפסוק "ואהבת לרעך כמוך" בכל מקום, עשה חוגג היסטוריה כשלראשונה בעולם יעמדו בראשות קבוצה בעלים יהודי ומוסלמי יחד.

"בכדורגל אנחנו רוצים לנצח, לזכות בתארים, לגרום לאוהדים לשמוח. אחרי כל כך הרבה שנים שאנשים אמרו שמוסלמים ויהודים לא יכולים לעשות דברים ביחד ולהסתדר, אנחנו רוצים להוכיח אחרת - יהודים ומוסלמים יכולים לעשות דברים נהדרים ביחד. ספורט זה דרך נהדרת להתחיל בזה. שלום אמיתי הוא בין האנשים ולא בין המנהיגים".

עוד אמר חוגג, "כמו שאמרתי לפני כן, אנחנו לא מפחדים מגזענים ויודעים איך להתמודד עם זה. זה חלק מהדברים שאנחנו רוצים לשנות במועדון. ירושלים היא עיר לכל הדתות ואנחנו רוצים להראות שבעיר יכול להיות מועדון שכולנו יכולים ליהנות ממנו ביחד. הגזענות היא תוצאה של בורות. אנחנו רוצים להאיר ולהפסיק בשטיפת המוח הזאת, לא על ידי דיבורים אלא על ידי מעשים שיהודים ומוסלמים יכולים לשתף פעולה".


חמד בן ח'ליפה, הבעלים המוסלמי החדש של הירושלמים סיפר כי ההסכם החדש אינו פוליטי כי אם עסקי נטו: "בעקבות ההסכם בין ישראל לאיחוד האמירויות, בחנו הרבה אפשרויות ושיתופי פעולה אסטרטגים. אחד הדברים שבחנו בשבועיים האחרונים הוא עם משה חוגג והמועדון. זו אבן דרך בתהליך. בית"ר הוא אחד מחמשת המועדונים הגדולים בישראל ואני רואה אפשרות להפוך אותו לגדול מכולם".

על מחאת קומץ האוהדים אמר השייח' האמירתי: "אנחנו מקבלים את האתגר ולא מפחדים מהאוהדים, אני רוצה להראות שיהודים ומוסלמים יכולים לשתף פעולה. כל האוהדים שמתנגדים הם צעירים ואני לא מתעסק בזה. זו השקעה אישית שלי. אם אתם רוצים להכיר אותי תיכנסו לוויקיפדיה. זו השקעה אישית ולא קשורה למדינה. ברור שאגיע לירושלים, אפגוש את השחקנים כדי לדעת מה הם צריכים ומה קורה במועדון. המטרה היא לא שארכוש 100% מהמועדון, אין גם סעיף כזה", הרגיע השייח' המוסלמי את מיעוט האוהדים שחששו מרכישת כל הקבוצה.

מוחמד אל ח'ליפה, בנו של חמד שיהיה סגנו של אלי אוחנה היו"ר ויהיה נציג הבעלים המוסלמי בדירקטוריון ואחראי על הצד המקצועי במועדון, אמר: "יש לי תשוקה גדולה לכדורגל מאז שאני ילד. אנחנו רוצים להשקיע בבית"ר, במועדון, בשחקנים ורוצים לקחת את המועדון לרמה אחרת ולזכות בתארים".

לדברי הבן, "יש לי תשוקה אדירה למשחק, זה ספורט שכולם יכולים לצפות בו. למה שלא יצטרף שחקן אמירתי לבית"ר? הדלת פתוחה לכולם. אני מאמין שנחזק את ההגנה, אבל כל מה שצריך נדע לחזק במועדון לפי מה שיקבעו אנשי המקצוע".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il