מסתמן: איחוד האמירויות תוגדר מדינה אדומה

17 ישראלים ששהו באמירויות נדבקו עד כה בנגיף הקורונה. אם המדינה תוגדר כאדומה, כל הישראלים שיחזרו יצטרכו להיכנס לבידוד של שבועיים

ערוץ 7 , כ"ב בכסלו תשפ"א

מסתמן: איחוד האמירויות תוגדר מדינה אדומה-ערוץ 7
דובאי
צילום: istock

דובאי הפכה לאחד היעדים המבוקשים מאז נחתם הסכם השלום, אלא שבשבועות האחרונים נרשמו ספקות לגבי הגדרתה כמדינה ירוקה, זאת בשל אחוז גבוה של תושבים שנדבקו בנגיף הקורונה.

בחדשות 12 דווח הערב (שלישי) כי איחוד האמירויות הערביות צפויה להפוך למדינה אדומה, זאת כאשר החוזרים ממנה יידרשו לשהות בבידוד של 14 ימים.

17 ישראלים ששהו באמירויות נדבקו עד כה בנגיף הקורונה. פרסום זה עורר חילוקי דעות במשרד הבריאות בין פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל, שהיה סבור שאיחוד האמירויות צריכה להישאר מדינה ירוקה, לבין ד"ר שרון אלרואי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור, שהייתה סבורה שהמדינה צריכה להפוך אדומה.

כאמור, אם איחוד האמירויות תהיה מדינה אדומה, כל ישראלי שיחזור משם לאחר יום שלישי בעוד שבוע בדיוק – יצטרך להיכנס לבידוד של שבועיים כשינחת בארץ.

משרד החוץ של איחוד האמירויות שלח אתמול (שני) איגרת למשרד החוץ הישראלי ובו הנחיות להנפקת ויזות לתיירים ישראלים המגיעים למדינה.

על פי הנוהל שנקבע יוכלו תיירים המחזיקים דרכון ישראלי (לאומי או רשמי) להיכנס לאמירויות באמצעות ויזת תייר אותה יבקשו עבורם מראש חברות התעופה או סוכנויות הנסיעות.

עלות הויזה היא 250 דירהם (כ-90 דולר), אשר תיגבה על-ידי חברות התעופה. הנוהל יישאר בתוקף עד אשר הסכם הפטור מאשרות שנחתם בין המדינות ב-20 באוקטובר יכנס לתוקפו.

כזכור, נוסעי טיסת "פליי דובאי" עוכבו אתמול בבוקר בכניסה לדובאי, דבר שהצריך התערבות הדרגים הבכירים במשרד החוץ מול עמיתיהם באבו דאבי ובדובאי על מנת לפתור את הבעיה במהירות ולאפשר את כניסת הנוסעים לאמירויות.