משחק ליגת האלופות הופסק בשל גזענות

משחק ליגת האלופות בין פאריס סן ז'רמן הצרפתית לבשאקשהיר הטורקית הופסק לאחר שהשופט הרביעי התבטא בגזענות כלפי הטורקים

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ב בכסלו תשפ"א

משחק ליגת האלופות הופסק בשל גזענות-ערוץ 7
עוזר מאמן הטורקים הערב בויכוח עם השופט
צילום: רויטרס

גזענות בליגת האלופות. מעטים הפעמים בהם מתקיימים בכדורגל האירופי בזמן משחק תקריות גזעניות כה חמורות ודרמטיות, מעטים עוד יותר הפעמים שעל מקרה הגזענות אחראי לא אחר מאשר אחד מבין שופטי המשחק.

אירוע הזוי קרה הערב (שלישי) במשחק ליגת האלופות בין פריז סן ז'רמן לבשאקשהיר הטורקית, כאשר המשחק הופסק עוד במחצית הראשונה, זאת בעקבות תקרית גזענית חמורה ומכוערת.

מי שהיה באופן נדיר במיוחד אחראי לאירוע הגזעני הוא לא אחר מאשר אחד מבין שופטי המשחק, השופט הרביעי.

האירוע התחולל כשהשופט הרביעי הרומני, סבסטיאן קולצ'סקו, סימן לשופט הראשי אובידיו האטגן להרחיק מישהו מהספסל של בשאקשהיר. כשהשופט הראשי הגיע לאזור הספסל ותהה את מי בדיוק להרחיק, השופט הרביעי קולצ'סקו אמר לו "את השחור ההוא שם. לך אליו ותראה מי זה. השחור הזה שם, הוא לא יכול להתנהג ככה".

אמירתו של השופט הרומני כוונה כלפי עוזר מאמן הטורקים ובתום וויכוחים רבים בין השופט הרביעי לעוזר המאמן במהלכו גם ספג זה כרטיס אדום, החליטה הקבוצה הטורקית לרדת מכר הדשא במיידי ולעצור את המשחק.

יש לציין כי גם שחקני קבוצת פריז סירבו לעלות ולשחק כל עוד השופט הגזען נוכח על כר הדשא, אך גם לאחר שהוחלף זה על ידי שופט מערכת ה-VAR, בינתיים מסרבים שחקני הקבוצה הטורקית לעלות ולחדש את המשחק מאחר שהשופט הרביעי יהיה עדיין חלק מצוות השיפוט ולמעשה יחליף בניידת ה-VAR את השופט שיחליף אותו על הדשא.

אגב, לטענת השופטים הדבר נבע בשל "קשיי שפה ותקשורת" שקשורים לשפה הרומנית ולא כוון לפגוע באף אדם.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il