יהודה בארקן וקורונה: מה חיפשו הישראלים בגוגל בשנת 2020?

החיפושים הפופולריים ביותר של אזרחי ישראל עסקו בעיקר בנגיף הקורונה, אבל נגעו גם בשירים של ישי ריבו ובשאלה 'איך מכינים מופלטה'.

ערוץ 7 , כ"ג בכסלו תשפ"א

יהודה בארקן וקורונה: מה חיפשו הישראלים בגוגל בשנת 2020?-ערוץ 7
חיפוש בגוגל. אילוסטרציה
צילום: iStock

חברת 'גוגל' המפעילה את מנוע החיפוש הפופולרי בעולם, פרסמה היום (רביעי) את רשימת המושגים והאנשים שתפסו את העניין הגדול ביותר בשנת 2020 בקרב אזרחי ישראל.

החיפושים הפופולריים בשנה כולה עסקו בעיקר בנגיף הקורונה והם נמצאים בראש רשימת 'עשרת החיפושים של השנה'. מושגים אחרים שבדרך כלל זוכים לתהודה ולהבלטה במנוע החיפוש כמו הבחירות בישראל ואלו שהתקיימו בארה"ב נדחקו לאחור במדד 'החיפוש החם'.

למקום השני, אחרי חיפוש בנושאי קורונה הגיע המונח 'משרד הבריאות'. גם לאפליקציית ה'זום' מקום של כבוד ברשימה.

הישראלים, שעד כה התמודדו עם שני סגרים משמעותיים, העבירו חלק ניכר מהקניות לרשת וכך את המקום השישי ברשימה תופסת 'שופרסל און ליין' והישיבה בבית עודדה גם חיפוש סדרות טלוויזיה דוגמת 'טהרן'. ההוצאה המאסיבית לחל"ת הובילה לעלייה משמעותית אצל הישראלים בחיפוש צמד המלים 'לשכת התעסוקה'.

גוגל הציגה גם את רשימת השאלות הבולטות שנשאלו השנה במנוע החיפוש. למקום הראשון הגיעה השאלה 'איך נדבקים בקורונה', במקום השלישי 'איך מכינים מסיכה ביתית'. למקום השני והמפתיע ברשימה הגיעה השאלה 'איך מכינים מופלטה' שהיא אמנם מתאימה לחגיגות המימונה אבל העסיקה כנראה רבבות ישראלים.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il