אלפים יגיעו בחנוכה לארמונות החשמונאים ביריחו

מועצת בנימין מקדמת מגוון סיורים ופעילות רשת לחיבור עם ישראל לאתר המורשת ליד ירחו. "כאן החשמונאים התהלכו ואנו ממשיכים אותם"

ערוץ 7 , כ"ג בכסלו תשפ"א

ארמונות החשמואים
ארמונות החשמואים
תיירות בנימין

כ-2,000 בני אדם נרשמו לסיורים מאורגנים בארמונות החשמונאים שמקדמת המועצה האזורית מטה בנימין.

בשל הגבלות משרד הבריאות הסיורים ייערכו בקבוצות של 20 איש ובהרשמה מראש. באתר המורשת ליד יריחו עומדים שרידים מפוארים מימי מלכות חשמונאי וכן שרידים של ממש מבנייניו של הורדוס.

כחלק מביסוס התפיסה היהודית במקום מקדמת המועצה האזורית בנימין את פרויקט הסיורים ולאורך השנה משקיעה שם בתחומים נוספים. הסיורים שמוביל אגף התיירות במועצה יתפרסו לאורך שלושה ימים וייערכו בכפוף לנהלי משרד הבריאות ויחד עם כוחות הביטחון ויערכו על ידי מדריכים מקצועיים של בית ספר שדה עפרה.

גם מאות אלפי תלמידי החמ"ד בישראל יקבלו חומרים מונגשים בחג המכילים סרטונים ושיעורים מהנים על ההיסטוריה של העם היהודי במקום. במשרד החינוך צירפו את ארמונות החשמונאים לאתר הלימוד "חנוכיית המורשת של חמ"ד" וכך תלמידים רבים יזכו לחומר איכותי וערכי לצפייה מהבית בימי חנוכה.

ארגון שומרים על הנצח שותף גם הוא בפעילות לאורך השנה בשימור אתר המורשת ובסביבה כולה.

אלפי מבקרים
תיירות בנימין

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ אומר, "החשמונאים חידשו ממש כאן את ממלכת חשמונאי ואנחנו משתדלים ללכת בדרכיהם. יש לנו חובה להנגיש את הארמונות המפוארים שהם השאירו ולפתח את המקום ולבסס אותו כאתר מורשת מרכזי הראוי לשמו כדי שיוכלו להגיע לכאן מאות אלפי מבקרים ולהתחבר למורשת ולדרכם של הדורות הקודמים".