משבר בליכוד
דני דנון על פרישת גדעון סער: "צריך חשבון נפש"

השגריר לשעבר דני דנון על הצהרתו של גדעון סער: "אני מצר על האירוע - אבל זו לא הפעם הראשונה שמישהו בכיר יוצא מהתנועה".

103FM , כ"ג בכסלו תשפ"א

יו"ר הליכוד העולמי ושר המדע לשעבר דני דנון שוחח הבוקר (ד') עם גיא פלג וגולן יוכפז סביב החלטתו של גדעון סער לעזוב את הליכוד ולהקים מפלגה חדשה.

לדברי דנון, סער לא ראה אופק פוליטי בממשלה הבאה, והמהלך הזה לא היה נכון. "זו לא הפעם הראשונה שמישהו בכיר יוצא מהתנועה, מאבקים עושים מבפנים, ועדיין אני חושב שהיה צריך לעשות חשבון נפש", אמר דנון.

''בגלל שנתניהו נמצא בתפקידו זמן רב יש הרבה אנשים שעזבו את המערכות. בכל אופן אני חושב שיש תמיד חלופי דורות, אבל זה לא המקרה אצל גדעון סער", הוסיף השר לשעבר.

אל המפלגה החדשה שיקים סער עתידים להצטרף גם יועז הנדל וצבי האוזר ממפלגת דרך ארץ. ''יש לי יותר מתחושה כי דרכנו יצטלבו בהמשך'', אמר האוזר לסער בפתח הדיון שהתקיים הבוקר בוועדת החוץ והביטחון בכנסת.

סקר שערכה חברת 'פאנלס פוליטיקס' עבור 103FM מעלה כי פרישתו של גדעון סער מהליכוד למפלגה חדשה בראשותו יכולה לשנות מהותית את תמונת המפה הפוליטית.

על פי הנתונים לו היו הבחירות נערכות כיום מפלגה חדשה בראשות סער היתה זוכה ב-17 מנדטים והופכת לשלישית בגודלה. את המנדטים שלה היא שואבת מחלק ניכר מהמפלגות, למעט מרצ והסיעות החרדיות.

הליכוד מקבל בסקר 25 מנדטים, ימינה נחלשת מעט ל-19, יש עתיד-תלם מאבדת גובה עם 14 מושבים בכנסת והרשימה המשותפת מקבלת 11. ש"ס מקבלת 9 מנדטים, יהדות התורה 7, ישראל ביתנו 7, כחול לבן 6 ומרצ 5.

מניתוח נתוני הסקר עלה כי גוש בראשות נתניהו, הכולל את הליכוד והמפלגות החרדיות, מגיע ל־41 מנדטים בלבד, או ל-60 עם ימינה. גוש אלטרנטיבי לנתניהו, בראשות גדעון סער, ובהשתתפות יש עתיד, הרשימה המשותפת, ישראל ביתנו, כחול לבן ומרצ, מגיע גם כן ל-60 מושבים.