חיים ביבס
חיים ביבסצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

סגן שר הבריאות יואב קיש לא מצטרף למפלגה החדשה של גדעון סער.

קיש כתב הבוקר (רביעי) בטוויטר "רק הליכוד יכול" והודיע על כוונתו להישאר במפלגה.

נזכיר כי בפריימריז האחרונים לראשות הליכוד תמך קיש במועמדותו של סער ואף טען כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יוכל להרכיב ממשלה.

גם ראש העיר מודיעין חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי, לא מתכוון להצטרף לגדעון סער. ביבס השוהה בדובאי אמר לערוץ 7: ''לא מצטרף לסער, אפילו כשדוד לוי עזב נשארתי. אני לא עוזב את הליכוד''.

אל המפלגה החדשה שיקים סער עתידים להצטרף יועז הנדל וצבי האוזר ממפלגת דרך ארץ. ''יש לי יותר מתחושה כי דרכנו יצטלבו בהמשך'', אמר האוזר לסער בפתח הדיון שהתקיים הבוקר בוועדת החוץ והביטחון בכנסת.

סער פורש מהליכוד

סקר שערכה חברת 'פאנלס פוליטיקס' עבור 103FM מעלה כי פרישתו של גדעון סער מהליכוד למפלגה חדשה בראשותו יכולה לשנות מהותית את תמונת המפה הפוליטית.

על פי הנתונים לו היו הבחירות נערכות כיום מפלגה חדשה בראשות סער היתה זוכה ב-17 מנדטים והופכת לשלישית בגודלה. את המנדטים שלה היא שואבת מחלק ניכר מהמפלגות, למעט מרצ והסיעות החרדיות.

הליכוד מקבל בסקר 25 מנדטים, ימינה נחלשת מעט ל-19, יש עתיד-תלם מאבדת גובה עם 14 מושבים בכנסת והרשימה המשותפת מקבלת 11. ש"ס מקבלת 9 מנדטים, יהדות התורה 7, ישראל ביתנו 7, כחול לבן 6 ומרצ 5.

מניתוח נתוני הסקר עלה כי גוש בראשות נתניהו, הכולל את הליכוד והמפלגות החרדיות, מגיע ל־41 מנדטים בלבד, או ל-60 עם ימינה. גוש אלטרנטיבי לנתניהו, בראשות גדעון סער, ובהשתתפות יש עתיד, הרשימה המשותפת, ישראל ביתנו, כחול לבן ומרצ, מגיע גם כן ל-60 מושבים.