גדעון סער התפטר
ניסים ואטורי ייכנס לכנסת: ''שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה''

ניסים ואטורי בן ה-62, נשוי ואב לשבעה ילדים, מתגורר באלוני הבשן ברמת הגולן.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג בכסלו תשפ"א

ניסים ואטורי ייכנס לכנסת: ''שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה''-ערוץ 7
ניסים ואטורי
צילום: שרון רביבו קמפיין הליכוד

מזכירות הכנסת הודיעה הבוקר (רביעי) לניסים ואטורי כי ימונה לחבר כנסת ביום שישי בבוקר, אז תיכנס לתוקף ההתפטרות של חבר הכנסת גדעון סער.

ואטורי בן ה-62, נשוי ואב לשבעה ילדים, מתגורר באלוני הבשן שברמת הגולן. ואטורי היה היו"ר הראשון של "נוער הליכוד" ובבחירות האחרונות הגיע למקום ה-40 בפריימריז של הליכוד.

''הרגע קיבלתי טלפון ממזכירות הכנסת", סיפר ואטורי, ''שמח לשמש כח"כ במפלגת הליכוד, במדינה הכי טובה, מוצלחת ואהובה בעולם, לשמש אתכם בבניין בו שכנו מנחם בגין מורי ורבי, יצחק שמיר זכור לטוב, וכן גם בנימין נתניהו, גם אם אתם לא מתים עליו- הוא המנהיג אחד הטובים שהיו לישראל. ברוך אתה ה' שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. אוהב את כולכם".

ח"כ ד"ר שלמה קרעי מהליכוד התייחס הבוקר לצעדיו של סער, וטען כי במפלגה לא חוששים מתוצאות הסקרים האחרונות. בהמשך הסביר כי הסיבה שהם אינם מצליחים להעביר את התקציב לשנת 2020 היא מפלגת כחול לבן.

"זו מכה קטנה בכנף", אמר קרעי של פרישתו של סער, "זה בסך הכול אדם שהתרסק בפריימריז בתוך הליכוד בשנה שעברה".

סקר שערכה חברת 'פאנלס פוליטיקס' עבור 103FM מעלה כי פרישתו של גדעון סער מהליכוד למפלגה חדשה בראשותו יכולה לשנות מהותית את תמונת המפה הפוליטית.

על פי הנתונים לו היו הבחירות נערכות כיום מפלגה חדשה בראשות סער היתה זוכה ב-17 מנדטים והופכת לשלישית בגודלה. את המנדטים שלה היא שואבת מחלק ניכר מהמפלגות, למעט מרצ והסיעות החרדיות.

הליכוד מקבל בסקר 25 מנדטים, ימינה נחלשת מעט ל-19, יש עתיד-תלם מאבדת גובה עם 14 מושבים בכנסת והרשימה המשותפת מקבלת 11. ש"ס מקבלת 9 מנדטים, יהדות התורה 7, ישראל ביתנו 7, כחול לבן 6 ומרצ 5.

מניתוח נתוני הסקר עלה כי גוש בראשות נתניהו, הכולל את הליכוד והמפלגות החרדיות, מגיע ל־41 מנדטים בלבד, או ל-60 עם ימינה. גוש אלטרנטיבי לנתניהו, בראשות גדעון סער, ובהשתתפות יש עתיד, הרשימה המשותפת, ישראל ביתנו, כחול לבן ומרצ, מגיע גם כן ל-60 מושבים.