מהשומרון למרכולים ולמלונות בדובאי

דבש ושמן זית מהשומרון יימכרו במרכולים בדובאי. יין יגיע למלונות. ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "דף עסקי חדש, הופכים למעצמה''.

חזקי ברוך, דובאי , כ"ג בכסלו תשפ"א | עודכן: 15:37

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן יחד עם אנשי עסקים מהשומרון חתמו על שורת הסכמים נוספים עם אנשי עסקים מדובאי שבאיחוד האמירויות.

על פי ההסכמים: השומרון יספק דבש ושמן זית לליין ה-VIP של המרכולים והסופרמרקטים ואילו היינות המשובחים של השומרון שכבר קטפו פרסים בינלאומיים יגיעו למלונות המפוארים של הנסיכות המפרצית.

דגן מוביל בחודשיים האחרונים יחד עם החברה לפיתוח השומרון ויו"ר הדירקטוריון אליסף פרשן, מהלך אסטרטגי של חיבור ויצירת קשרים עסקיים בין חברות בשומרון לחברות באיחוד האמירויות.

מוקדם יותר השבוע נחתם הסכם מול חברת FAM holding המוערכת במיליארדים, וכעת ביממה האחרונה נחתמו שלושה הסכמי ייצוא ישירים בין דגן ואנשי העסקים לבין חברות שכאמור יקדמו ליין VIP של שמן זית ודבש במרכולים ובסופרמרקטים בדובאי וליין VIP של יין מהשומרון בבתי מלון בדובאי.

בטקס החתימה נכחו ניר לביא הבעלים של יקב הר ברכה, תומר פניני הבעלים של יקב תום באיתמר, שמואל ברק הבעלים של יקב ארנון באיתמר, מתן ונועם פרדייס הבעלים של דבש פרדייס שבחרמש שבצפון השומרון שחתמו על הסכם לאספקת הסחורה וכן נכחו במקום ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שהוביל את המהלך יחד עם אמיתי רויטמן מנכ''ל המועצה, יו"ר החברה לפיתוח השומרון אליסף פרשן, מנכ''ל החברה רובי טלמן וסגנו תומר לוי. במקום נכחה גם ורד בן סעדון הבעלים של יקב טורא שחתמה על הסכם הבנות לייצוא יום קודם מול אחת מחברות האחזקה הגדולות באיחוד האמירויות.

בטקס רב הרושם שנערך במרכז הכנסים שבמרכז הגולף של דובאי Golf Creek אמר דגן כי "אנחנו חותמים על הסכם ייצוא מהשומרון לדובאי אבל בהחלט נחתום על הסכמי ייבוא מהאמירויות אלינו לשומרון. אני מבקש להביא לכם לכאן את ברכת השומרון ברכת ארץ התנ"ך, המקום בו אברהם אבינו המשותף הלך ופעל, אני מביא לכם מהשומרון את ברכת האל".

עוד הוסיף דגן ואמר: "אנחנו מכבדים אתכם אנשי העסקים של איחוד האמירויות ואתם מכבדים אותנו ההתיישבות בשומרון וכלל מדינת ישראל, השומרון הוא מרכז מדינת ישראל, האזור הגדול ביותר במדינת ישראל 12% משטח המדינה, השומרון הוא מעצמה כלכלית"' ציין דגן בפניו מארחיו האמירתים.

במהלך הטקס אמר יוסוף ביידון יו''ר דירקטוריון חברת REO של איחוד האמירויות כי הרעיון להיפגש עם דגן הגיע מחבר ישראלי. "הוא הרים אליי טלפון ואמר לי שיוסי דגן ראש מועצת השומרון מגיע לאמירויות ושכדאי לי לפגוש אותו, ואכן נפגשנו. זיהיתי אצל מר דגן שאחד הדברים החשובים לו זה לעשות את הטוב ביותר עבור הציבור שלו, עבור התושבים שלו, זה משהו שאנחנו מאוד מעריכים כאן".

ביידון אמר כי העם בישראל והעם באמירויות צריכים להתגאות במנהיגים שהובילו את הסכמי אברהם, הסכמי השלום בין המדינות.

ד"ר פייסל עלי מוסא הבעלים של חברת FAM holding האמירתית שחתם יום קודם על הסכם עם אנשי עסקים בשומרון אמר: "אנחנו לא רק עושים עסקים אנחנו אומרים לעולם שאנחנו אחים".טוען....