אלימלך קשתי
אלימלך קשתיצילום: מיכה לובטון

חברת "ביטוח ישיר" מצטרפת לחברת "שטראוס" ומשהה את הפרסום בשידורי תכנית האח הגדול במידה והמתמודד אלימלך קשתי ישאר בתכנית.

החברה ביקשה הבהרות מ"רשת" והודיעה כי תבטל את שיתוף הפעולה כנותנת חסות, במידה ואלימלך קשתי יישאר בתכנית האח הגדול.

מ"ביטוח ישיר" נמסר לערוץ 7: "נתינת במה מסוג זה אינה עולה עם ערכי החברה נגד אלימות".

כזכור, חברת שטראוס מאיימת לא לפרסם יותר בתכנית "האח הגדול" בעקבות הכנסת הדייר קשתי שתקף קשיש בחודש נובמבר אשתקד. על פי הדיווח של העיתונאי ערן סוויסה, במכתב פנימי שהעבירו למנהלי המדיה של "רשת" נכתב: "ערכי החברה לא עולים בקנה אחד עם התעלמות או השלמה עם פעילות אלימה".

גם חברת טמבור, הודיעה כי היא עוצרת את שיתוף הפעולה עם הפקת האח הגדול, הנמשך באופן מסורתי כבר שנים וכולל את צביעת בית האח הגדול בצבעי טמבור, חסויות ומשימת דיירים סודית.

תקציב הפרסום של טמבור בתכנית האח הגדול ושיתוף הפעולה המסחרי בין השתיים מוערך במיליוני שקלים.

״כחברה הדוגלת בקיימות ושיפור אורח החיים של אנשים, טמבור אינה יכולה להמשיך ולממן תכנית המעניקה במה לאדם כמו אלימלך קשתי, של מעשיו המזעזעים נחשפנו כולנו ביממה האחרונה. למרות ההערכה הרבה שיש לטמבור לרשת, ושיתוף הפעולה הממושך שלנו, מתן במה לאדם מסוג זה מנוגד לערכי הליבה של החברה ולכן הוחלט להשהות באופן מידי את הפרסום ושיתוף הפעולה עם הפקת התכנית, עד שיתבהרו הצעדים שההפקה מתכוונת לנקוט כלפי הדייר״, מסרו בטמבור.

כפי שפורסם, קשתי נאשם בתקיפת קשיש יחד עם אחיו תום קשתי בחודש נובמבר אשתקד. משפטם של השניים אמור היה להיפתח, אך עו"ד טלי חזום, המייצגת את קשתי, הגישה בסוף השבוע שעבר בקשה לשופט עלאא מסארווה מבית המשפט השלום בתל-אביב לאפשר את היעדרותו של קשתי מהמשפט.

השופט מסארווה החליט לדחות את פתיחת משפטו, אך גם בתאריך החדש שנקבע למשפט עלול קשתי למצוא את עצמו בבית האח הגדול.

מ"האח הגדול" נמסר בתגובה: "רשת ואנדמול (חברת ההפקה של האח הגדול) בודקים לעומק את המידע מהיממה האחרונה שהובא לידיעתנו. עם השלמת הבדיקה תתקבל החלטה".