ישראל זעירא על המעבר לתל אביב ערוץ 7

לפני שלוש שנים החליטה משפחת זעירא לעבור לתל אביב. הם הקימו את "ראש יהודי" בתל אביב לפני כ-24 שנה, אך רק לפני כשלוש שנים, כאמור, הם עברו להתגורר בתל אביב.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפר יו"ר "ראש יהודי", ישראל זעירא, על החיים שלהם שכמעט נקטפו שגרמו להם "למסור את הנפש" ולעזוב את היישוב מעלה חבר לטובת העיר ללא הפסקה.

להשתתפות בימי ההתרמה המיוחדים של ראש יהודי לחצו כאן

"זה באמת אחרי הרבה לבטים וחשבון נפש שעשינו", אמר זעירא. "אחד הטריגרים המשמעותיים שהיו זה שירו עלינו מרכב חולף מול קרית ארבע".

"אנחנו גרנו במעלה חבר, וירו עלינו צרור יריות", סיפר. "בניסי ניסים שנינו יצאנו ללא שריטה, למרות שהכדורים חדרו לאוטו וממש עברו ליד הלב שלי ושל אשתי".

לדבריו, "כחלק מזה, כשאדם ניצל וחייו ניתנים לו במתנה, מהחשבון נפש שלנו החלטנו למסור את נפשנו ולבוא לתל אביב שזה כרוך בלא מעט אתגרים. הן כלכליים, הן משפחתיים ואישיים, ובכלל מעבר בגיל כזה באמצע שנה זה לא פשוט וכולם מוסרים את נפשם על העניין".

משפחת זעירא עברה לתל אביב כדי להיות צמודים יותר למרכז "ראש יהודי" שהקימו. במרכז "ראש יהודי" מתקיימת קהילה של מאות חילונים ומסורתיים המבקשים להעמיק את זהותם ולחזור בתשובה. בנוסף, בקהילה חברים מספר משפחות דתיות לצד רב הקהילה, הרב אופיר טבצ'ניק ומשפחתו וכאמור, משפחת זעירא.

"כולם בסופו של דבר חלק מהשליחות הזו ואנחנו שמחים במעבר", סיכם זעירא. "אנחנו אוהבים את האנשים בתל אביב והם מחזירים אהבה אלינו. אני קורא לעוד משפחות לעבור לתל אביב ולאתגר את עצמן עם המעבר הזה".

להשתתפות בימי ההתרמה המיוחדים של ראש יהודי לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו