אוהדי בית"ר ירושלים נערכים בהמוניהם למפגן תמיכה במועדון

אוהדי בית"ר ירושלים מרחבי הארץ הודיעו כי הם מתכוונים לערוך במתחם האימונים של הקבוצה בבית וגן מפגן תמיכה בבעלים משה חוגג.

ערוץ 7 , כ"ג בכסלו תשפ"א

אוהדי בית"ר ירושלים נערכים בהמוניהם למפגן תמיכה במועדון-ערוץ 7
משה חוגג עם השייח' בן ח'ליפה ובנו
צילום: דוברות בית"ר ירושלים

אוהדי בית"ר ירושלים מרחבי הארץ הודיעו כי הם מתכוונים לערוך במתחם האימונים של הקבוצה בבית וגן ביום שישי הקרוב בשעה 09:00 מפגן תמיכה בבעלים משה חוגג שהעביר 50% מהבעלות במועדון לשיח' חמד בן ח'ליפה, חבר משפחת המלוכה האמירתית.

בימים האחרונים התאגדו מספר מובילי דעה ביציעי אוהדי בית"ר וברשתות החברתיות והודיעו על יוזמה חדשה אשר תהיה להתנגדות לצד הקיצוני ביציעים וכל מטרתה היא לתמוך בבעלים משה חוגג ובהחלטות הקבוצה.

אנשים אלו יזמו קבוצת פייסבוק חדשה וכזו שעתידה להיות מובילה ביציעים, בשם 'הרוב כבר לא דומם' - כאמירה שהגיע הזמן להגיב ולהתבטא בלי לחשוש מתגובת הקיצוניים.

בדף הפייסבוק ציטטו אלה את דברי מאיר שלו כשכתבו: "אם יש לך מטרה, תלך רק עליה, ובכל הכוח, וכולך רק אצבע והדק, עין וכוונות", והוסיפו כי "לפעמים אנחנו מאמינים במשהו מסוים שהוא הנכון והצודק, אבל נותנים לאנשים קטנים וחשוכים להוביל אותנו. נותנים להם את האפשרות לדברר אותנו מבלי שרצינו. התקשורת שחושבת על הרייטינג שלה ועל הצורך שלה ליצור סערות על מנת להתפרנס, תיתן לאותו מיעוט גזעני את הבמה ותעזור להם להנציח את בורותם לנצח.

אז הגיע הזמן לעצור ולהבהיר - אנחנו אוהדי בית"ר ירושלים, הרוב המוחלט שלה, בעד שלום אמיתי. בעד אחווה ושיתוף פעולה בין העמים. נאמר זאת בכל במה שנקבל, ואם לא נקבל ניקח אותה בכוח. אנחנו כבר לא הרוב הדומם, אנחנו הרוב וישמעו אותנו.

תשמעו אותנו באולפני הטלוויזה, בעיתוני החדשות, בתחנות הדריו האזוריות והארציות ולא פחות חשוב - ברשתות החברתיות.

נאמר בקול ברור ובבהירות ככל האפשר: אהלן וסהלן לכל גורם שרוצה את טובת המועדון ללא קשר למוצאו. אם זה טוב למועדון - זה טוב לנו, אם זה טוב לנו - זה יקרה.

עוד ציטטו חברי קבוצת האוהדים החדשה המתיימרים להחליף את ארגון 'לה-פמיליה' כי "מורנו הרוחני ואבי תנועת בית״ר העולמית זאב ז׳בוטינסקי כתב: שָׁם יִרוֶה לוֹ מִשֶּׁפַע, מֵאֹשֶׁר בֶּן-עֲרָב, בֶּן-נַצֶּרֶת וּבנִי: כִּי דִגלִי, דֶּגֶל טֹהַר וָיֹשֶׁר יְטַהֵר שׁתֵּי גְדוֹת יַרדֵּנִי. החזון, בו אלו הרוצים לשתף פעולה במציאות הבלתי אפשרית של המזרח התיכון - ירוו שפע ונחת, מתגשם בימים אלו ממש. ואין סמלי מאשר התגשמות החזון דווקא בבית״ר ירושלים.

"אז, בן ערב היקר, שייח׳ חאמד בן ח׳ליפה, ברוך הבא למועדון הכי גדול, הכי מיוחד, הכי מסקרן והכי ייצרי בארץ. אף אחד לא יבטיח לך שזה יהיה קל, אבל בסוף האור ינצח את החושך", סיימו ראשי האוהדים החדשים את דבריהם.

בינתיים הודיעו אלה על התארגנות לתמוך בהסכם ההיסטורי, כאשר ביום שישי הקרוב יגיעו אלפי אוהדים למגרש האימונים בבית וגן שבבירה בשעה 9 בכדי להפגין בעד ההעסקה בין השייח' בן ח'ליפה לבעלים משה חוגג.

"בשבוע שעבר חזינו באירוע מזעזע שבינו ובין אהדה לבית"ר אין כל קשר", נמסר בהודעה שהוציאו 'הרוב כבר לא דומם', התארגנות של אוהדי בית"ר שקמה בעקבות האירועים במתחם האימונים בבית-גן.

"הבנו שאנחנו, הרוב המוחלט של אוהדי בית"ר שבדרך-כלל נשארים דוממים, חייבים להרים ראש ולהשמיע את הקול לו שותפים רובם ככולם של אוהדי בית"ר – אנחנו בעד כל מה שיכול לקדם מקצועית את הקבוצה שלנו, ונגד כל ביטוי של גזענות ואלימות", הוסיפו.

עוד מסרו מ'הרוב כבר לא דומם': "הדבר היחיד שמניע אותנו זו האהבה העצומה שלנו לבית"ר, אהבה שלא תלויה בדבר. כל מי שמתנה את האהבה שלו לבית"ר בתנאים כאלה או אחרים, כנראה לא אוהד בית"ר אמיתי. אנחנו עדיין לא מאורגנים כארגון אוהדים, ואולי יגיע היום שגם זה יבוא. כרגע חשוב שכמה שיותר אוהדים יביעו תמיכה, יש משמעות לכל אוהד ואוהד."

ב-72 השעות האחרונות גוברים עוד ועוד קולות בפורומים השונים של אוהדי בית"ר ברשתות החברתיות ובקבוצות הוואסטאפ הרבות של האוהדים, שמביעים תמיכה בלתי מסוייגת במהלך ההיסטורי שעתיד להצעיד את בית"ר לתארים והשתתפות במפעלים האירופיים.

שעות ספורות בלבד לאחר שנודע על מפגן התמיכה, הביעו גם חלק מאוהדי בית"ר המפורסמים, כמו הזמר עידן עמדי והקומיקאי ואיש התקשורת חנוך דאום, את תמיכתם במפגן שייערך ביום שישי הקרוב. עמדי ודאום גם העלו בחשבונותיהם ברשתות החברתיות קריאה לאוהדי בית"ר להגיע בהמוניהם למתחם האימונים בבית וגן.

גם השחקן קובי מאור ("עספור", "סברי מרנן") והחזאי ואיש התקשורת דני רופ הודיע על תמיכתם במהלך, וקראו לאוהדים להצטרף למהלך באמצעות חשבון האינסטגרם שלהם.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il