בימי חנוכה:
פסטיבל הסרטים היהודי הראשון של תל אביב

מרכז ברודט לתרבות יהודית גאה להציג: פסטיבל הסרטים היהודי הראשון של תל אביב, המביט על גיבוריו בכנות ומבקר אותם בעין חומלת.

ערוץ 7 , כ"ג בכסלו תשפ"א

פסטיבל הסרטים היהודי הראשון של תל אביב-ערוץ 7
על אהבה וחפצים
צילום: הפקה

פסטיבל הסרטים היהודי הראשון של תל אביב יתקיים בימי חג החנוכה ביוזמת "מרכז ברודט לתרבות יהודית" של עיריית ת"א-יפו בשיתוף עיתון "מקור ראשון" ויציג לראשונה יצירה יהודית מזווית אחרת.

יוזמי הפסטיבל מאמינים שקולנוע שממלא את ייעודו - שיכול לרגש, לגעת ולייצר שיח אמיתי - הוא כזה שמביט על גיבוריו בכנות ומבקר אותם בעין חומלת.

הפסטיבל יציג קבוצות וקהילות שונות בעולם היהודי, כולל אלו שקולם נפקד מפסטיבלי קולנוע אחרים וייתן במה לפריחה העכשווית של יצירות קולנועיות וטלוויזיוניות המציגות מגזרים אלו בתרבות העכשווית.

תכנית הפסטיבל כוללת הקרנות בכורה של סרטים מהארץ ומחו"ל, לצד פאנלים של יוצרים, שחקנים ואנשי קולנוע וטלויזיה. צוות מקצועי שימנה שלושה שופטים יקבע את הזוכים בתחרות. שלושה זוכים אשר יצברו את הניקוד הגבוה ביותר על ידי השופטים, יהיו זכאים לקבלת פרסים כספיים. זוכי התחרות יוכרזו במהלך הפסטיבל.

הפסטיבל יתקיים השנה במתכונת מקוונת (אונליין) וישודר באמצעות מערכת פרס גלובל.

בין האירועים בפסטיבל:

"חרד"- עם התפרצות מגיפת הקורונה בישראל, נדבק השחקן גילי שושן, כיום חרדי שמתגורר בצפת, ובני משפחתו בנגיף המסתורי ונאלצו להעביר את השבועות הקשים מבודדים בביתם. 2 פרקים מתוך הסדרה החדשה שבה תיעד שושן במצלמתו הביתית, באופן אותנטי וסוחף את המציאות הלא פשוטה של מרץ 2020. הקרנת בכורה.

"יהודה איש קצוות"- יהודה גליק הוא מתנחל לשעבר שגר כיום בירושלים, פעיל בולט במיוחד וסמל עליית היהודים להר הבית. הוא הוגדר ע"י משטרת ישראל כאיש הכי מסוכן במזרח התיכון. אבל גליק מציג גם חזון משיחי- היפי, אוטופיסטי ומכיל, בו הזאבים והכבשים חיים יחד באחרית הימים. אחרי שפלסטיני כמעט הצליח להתנקש בחייו, באורח נס הוא מצא את עצמו חבר כנסת בעוד אשתו האהובה גוססת לנגד עיניו. הוא לא מוכן לשחק לפי החוקים ומנסה לפלס את דרכו בניגוד לכל הגיון פוליטי. הימין חושב שהוא שמאלני, השמאל חושב שהוא הזוי, אבל יהודה פשוט עושה את מה שמרגיש לו נכון, גם אם אף אחד לא מצליח להבין אותו. הקרנת בכורה.

"התעלומה של פמה"- סיפור חייה הלא יאומן של פמה פליישמן ניצולת שואה בת 92 מאמסטרדם שבעקבותיו נפתח דיון ציבורי לגבי ההצדקה של הענקת תואר חסיד אומות העולם מטעם יד ושם להנס קלמאייר והתוכנית להקים מוזיאון על שמו בגרמניה. הקרנת בכורה.

"אחרי מינכן"- סרט הדוקו המסקרן של הבמאית הקנדית היהודייה פרנצין צוקרמן, על טבח הספורטאים הישראליים באולימפיאדת מינכן על ידי חברי קבוצת ספטמבר השחור. העולם צפה באימה בשידור חי כיצד 11 בני ערובה נלקחו בכוח ולאחר מכן נרצחו. הסרט עוקב אחרי 4 נשים שאירוע זה שינה את חייהן. לאחר ההקרנה יתקיים דיון עם אסתר רוט שחמורוב.