מוסא ברלין
מוסא ברליןצילום: גרשון אלינסון

מדוע בחרת דווקא בו?

בחרתי באבא שלי מכיוון שלא יכולתי לחשוב על דמות יותר מוארת ממנו בחיי, וגם מכיוון שיש לו יום הולדת בנר ראשון של חנוכה ומה מתאים יותר מזה?

מה את לומדת ממנו? מה מיוחד בו?

בכל יום ויום אני לומדת מאבא שלי איך להתבונן על החיים במבט אחר ובעין טובה. ביחס לעצמי, ביחס לסביבה, לאנשים, לקריירה, לכספים ולכל פרט בחיים. באבא שלי יש שילוב של רגש מאוד עמוק ורחב יחד עם חוכמה אנליטית גדולה (לא הרבה יודעים, אבל יש לו תואר בפיזיקה וההורים שלו צפו לו עתיד של מדען), כמו שכתוב בפרשת השבוע הקודמת: "סולם מוצב ארצה וראשו מגיע השמימה". אדם של לב ושל נחת וביטחון ללכת עם הלב.

באיזה שלב בחיים נפגשתם? מה הצידה לדרך שלקחת ממנו?

את המפגש הראשון בינינו אבא שלי זוכר עד היום, כי כבר מיד אחרי הלידה התבוננתי בו במבט כזה חזק שקשה לתאר אותו במילים אבל הוא זוכר ומזכיר לי אותו עד היום. הצידה שאני לוקחת ממנו היא קודם כול לזכור בכל צעד ושעל שהכול מכוון ומושגח מלמעלה. אם לדוגמה יש לי פנצ'ר או תיקון גדול באוטו שאני צריכה לעשות, אבא שלי אומר: "אודהליה, כנראה שיש אצלך כסף שלא שלך והוא צריך לעבור לבעל המוסך", וזה מיד מרגיע אותי. הדבר השני הוא בתחום המוזיקה והבמה, אבל לא רק: לזכור תמיד שאני רק צינור, ושהמוזיקה היא אמצעי ולא מטרה.

מה את מאחלת לעם ישראל לאור דמותו?

שהאור והנגינה של אבא שלי ילוו אותי ואותנו עוד שנים רבות בבריאות ובשמחה.

אודהליה ברלין

זמרת ויוצרת, יוזמת הפרויקט 'סופ"ש עם שיר'