צבי האוזר: נתניהו בחר להמשיך ולפלג את ישראל ערוץ כנסת

שר התקשורת יועז הנדל (דרך ארץ) הכריז הערב (רביעי) כי יצטרף יחד עם ח"כ צבי האוזר למפלגה החדשה שמקים גדעון סער.

"בבחירות הקרובות דרך ארץ תצטרף לתנועה של גדעון סער, הוא הבית המדויק לכל מאות אלפי תומכי הימין, ממלכתי כמונו שמחפשים עכשיו בית ראוי. צריך חלופה לנתניהו", אמר הנדל.

"מדינת ישראל נמצאת במשבר מניהוגתי מתמשך, שנתיים של כאוס פוליטי שמקורן אך ורק בהחלטה של נתניהו להעמיד את טובתו האישית לפני טובת המדינה", הוסיף.

לדבריו, "עשיתי כל מה שאני יכול כדי שתקום ממשלת אחדות ממלכתית, התפשרנו, קיווינו, אבל נתניהו לא ניצל את ההזדמנות הזאת כדי לרדת מבמת ההיסטוריה כראוי. מצבו המשפטי הכתיב את המצב הפוליטי ומכאן את דרך קבלת ההחלטות לגבי משבר הקורונה, המשבר הכלכלי חברתי, אין מקום לעוד פשרות".

"להיות ימני זה לא להיות ביביסט ולקבוע מה טוב בשביל המנהיג, אלא להפך - להחליט על פי אידיאולוגיה. הליכוד התבלבל בשנים האחרונות. גדעון סער לא", סיכם הנדל.

יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ צבי האוזר מתח ביקורת על ראש הממשלה: ''בשנתיים האחרונות,
מאז נבחרתי לכנסת, פעלתי כמיטב יכולתי לנסות ולהביא אחדות לישראל, עשיתי זאת גם במחיר פשרות לא פשוטות.

''יועז ואני, ראינו לנגד עיננו חברה משוסעת ומתפרקת, פעלנו למנוע ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה הערבית המשותפת שהייתה מרסקת עוד יותר את הלכידות, והעדפנו במודע לתת סיכוי לממשלת אחדות.
אבל נתניהו בחר להמשיך ולפלג את ישראל דווקא בשעת משבר קשה מנשוא. לצערנו, ממשלה זו כשלה בתפקידה''.

לדברי האוזר, ''בנקודה בה אנחנו נמצאים כעת, ברור לחלוטין שחלופה לנתניהו תקום רק מימין.
יש רק אדם אחד שמתאים למשימה הזו, אני מכיר אותו, מפעילות פוליטית ואידיאולוגית כבר 37 שנים:
עוד לפני הצבא, באוניברסיטה, ובתפקידים ציבוריים.

''מהיכרות אישית קרובה עם כל המועמדים לראשות ממשלה אני יכול לקבוע בלב שלם שגדעון סער הוא האיש המתאים ביותר לראשות הממשלה. היכן שאני מזהה פזיזות ותזזיתיות אצל אחרים, אני מזהה אצלו קור רוח, שיקול דעת, ואחריות. הוא האיש היחיד בשעה קשה זו, יכול לאחד סביבו את עם ישראל, ולהבטיח מנהיגות מנוסה וממלכתית שאנו כה זקוקים לה''.

ח''כ האוזר הוסיף: ''בשנים האחרונות היו מי שניסו לשנות את פניו של המחנה הלאומי. אני יודע שרבבות עדיין מצביעים 'ליכוד' וגם 'ימינה' הם עושים זאת בחריקת שיניים, בקריצת עין ובתחושה ש"אין ברירה אחרת. חבריי, היום לראשונה יש לכם ברירה. לכם ולכל אנשי המחנה הלאומי יש במי לבחור''.

''אני יודע, יגדפו אתכם, יטנפו עליכם, אבל אתם יודעים את האמת ואנחנו יודעים אותה: אתם אוהבים את מדינת ישראל; אתם הימין האמיתי, הערכי, האידאולוגי, היום, סוף, סוף, יש לכם שוב בית''.

חבר הכנסת גדעון סער בירך על הצטרפותם של יועז הנדל וצבי האוזר.

''יועז וצביקה, ברוכים הבאים. ביחד - ועם עוד רבים וטובים אחרים שעוד יצטרפו - נביא לעם ישראל תיקווה חדשה ונחליף את השלטון'', אמר סער.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו