לראשונה: אתרי המורשת ביו"ש עולים למפת טיולי החמ"ד

ביוזמת ארגון "שומרים על הנצח" ובחסות מינהל החמ"ד: אתרי המורשת ביו"ש עולים למפת טיולי החמ"ד.

תגיות: מורשת חמ"ד
ערוץ 7 , כ"ג בכסלו תשפ"א

לראשונה: אתרי המורשת ביו"ש עולים למפת טיולי החמ"ד-ערוץ 7
שומרים על הנצח
צילום: שומרים על הנצח

החמ"ד וארגון "שומרים על הנצח" יזמו לקראת חג חנוכה את מיזם "חנוכיית המורשת" שיכלול טיולים פיזיים ווירטואלים באתרי החשמונאים ובכך לראשונה אתרי המורשת ביו"ש יעלו למפת טיולי החמ"ד.

"לאורך העשורים האחרונים הזניחה מדינת ישראל בצורה פושעת את אתרי המורשת והעתיקות ביהודה ושומרון", נמסר מארגון "שומרים על הנצח".

לדבריהם, "אל תוך הוואקום שנוצר נכנסו שודדי עתיקות תאבי בצע מחד וגורמים מדיניים זרים בראשות הרשות הפלסטינית לפגוע במורשת לאומית ישראלית".

במהלך ימי חג החנוכה יתקיים מיזם "חנוכיית המורשת- עושים היסטוריה", כאמור, ביוזמת ארגון "שומרים על הנצח" המאגד שורה של גופים ובהם מועצות אזוריות וגופי שטח וידיעת הארץ.

במסגרת המיזם יתקיימו סיורים פיזיים ווירטואליים מצולמים בשידור חי באתרי מורשת מרכזיים הקשורים לממלכות ישראל. ביניהם: שומרון העתיקה, ארמונות החשמונאים, וסיור בעקבות קרב בית זכריה בגוש עציון שנערך לאחר טיהור המקדש בידי המכבים ובו נהרג אלעזר החשמונאי.

כמו כן, לאחרונה גם חודשה הפעלתו של הגן הלאומי סבסטיה לאחר שנים רבות בהן התאפשרו הטיולים באתר רק בחגים ובתיאום מיוחד, והוא פתוח לקהל הרחב.

גיא דרך, מנהל הפעילות בשומרים על הנצח, אמר: "עד היום קראנו לממשלת ישראל ל'סור מרע' ועכשיו אנו פונים לממשלה לבוא ולעשות טוב, לתת לאתרי המורשת הלאומית שלנו את היחס הממלכתי הראוי, באמצעות תכנית החירום הלאומית שהגשנו לשרי הממשלה. כל מה שצריך זה להשוות את אתרי המורשת ביהודה ושומרון לאותו יחס שזוכה לו אתר בצידו המערבי של הקו הירוק".