ג'ו ביידן ודונלד טראמפ
ג'ו ביידן ודונלד טראמפ צילום: רויטרס

על פי הודעת יוטיוב, החל מיום רביעי (אתמול) היא תחל להסיר את כל הסרטונים שיטענו כי תוצאות הבחירות בארה"ב זויפו, לרבות סרטונים כאלו שיעלו הנשיא טראמפ או צוותו.

לפי הודעת יוטיוב המהלך הגיע לאחר שמספיק מדינות אישרו את תוצאות הבחירות הסופיות ובתי משפט שונים דחו את התביעות של הצוות המשפטי של טראמפ לזיופים.

"מספיק מדינות אישרו את תוצאות הבחירות שלהן כדי לקבוע נשיא נבחר. אתמול היה המועד האחרון להבטיח את תוצאות הבחירות לנשיאות ארה"ב, ומספיק מדינות אישרו את תוצאות הבחירות שלהם בכדי לקבוע את הנשיא הנבחר", הודיעו ראשי יוטיוב.

הם גם מסרו כי מחודש ספטמבר האחרון הסירה יוטיוב "מעל ל-8000 סרטונים הקשורים לבחירות לנשיאות ארה"ב ולטענות על זיופים אפשריים, מאחר והם היוו הפרה של כללי המדיניות שלנו".

בין הסרטונים שהוסרו מהפלטפורמה המקוונת היו כאלו שטענו לטעויות בספירת הקולות או שגיאות בתוכנות המחשב שהובילו לטעות בתוצאות.

הצעד של יוטיוב מגיע לאחר שבחודשים האחרונים יצאו טראמפ וצוותו בטענות כלפי הרשתות החברתיות הגדולות ובהן פייסבוק וטוויטר כי הן מוטות לטובת ג'ו ביידן ואף הסתירו סיפורים הקשורים לחשדות כלפי בנו של ביידן, האנטר.

ראשי הרשתות החברתיות אף זומנו להעיד בפני ועדת הסנאט על עמדתם המוטה לכאורה. טראמפ אף איים לפעול נגד טוויטר, והמהלך של רשת יוטיוב כעת עשוי לגרום לזעם אצל הנשיא ולהביא לפעולה מצידו נגד הרשתות החברתיות.