רוסי מול ברזיל במונדיאל 82
רוסי מול ברזיל במונדיאל 82 צילום: רויטרס

שנת 2020 תיחשב לשנה הקשה ביותר והאכזרית עבור חובבי הספורט בעולם. זה לא רק התפרצות והתפשטות נגיף הקורונה ששיתק והקפיא את הספורט העולמי וגם עכשיו עדיין רבים מלקקים את הפצעים הכלכלים והמקצועיים שהביא איתו הוירוס, אלא מותם של לא מעט אגדות ספורט פופולריות ואהובות במיוחד.

מה שהחל עם מותו הטראגי של גדול שחקני הכדורסל בארה"ב, קובי בראיינט, בתאונת מסוקו האישי יחד עם ביתו וחברים, המשיך עם מותו של גדול שחקני הכדורגל בכל הזמנים דייגו אראמנדו מראדונה הארגנטינאי לפני שלושה שבועות והמשיך הבוקר (חמישי) עם מותו של פאולו רוסי, גדול שחקני איטליה בכל הזמנים.

מי שהודיע על מותו של רוסי, חודשיים אחרי יום הולדתו ה-64 הוא כתב רשת הטלוויזיה RAI בה עבד רוסי כפרשן ספורט בשנים האחרונות.

רוסי נחשב לאחד מגדולי שחקני הכדורגל באיטליה בעיקר בשל העובדה כי הוביל את הנבחרת הלאומית של מדינתו לזכיה בגביע העולם בכדורגל ב-1982, בניגוד לכל הציפיות ולאחר פתיחה רעה במיוחד שכללה 3 תוצאות תיקו בשלב הבתים של הטורניר.

בכלל, זימונו של רוסי אל המונדיאל לווה בביקורת גדולה באותם השנים כאשר זה רק סיים תקופת השעיה בת שנתיים שהומתקה לו לאחר שהואשם במכירת משחקים.

במונדיאל היוקרתי זכה רוסי בתואר נעל הזהב ושחקן הטורניר כשכבש לא פחות מ-6 שערים, שלושה מהם בניצחון האדיר על נבחרת ברזיל הגדולה בתוצאה 2:3. בגמר מול מערב גרמניה שנגמר בתוצאה 1:3 כבש רוסי גם כן.

בסך הכל כבש חלוץ העבר האגדי 20 שערים ב-48 הופעותיו בנבחרת איטליה והוא מחזיק במשותף עם כריסטיאן ויירי ורוברטו באג'ו בשיא השערים לשחקן איטלקי בגביע העולמי - 9 שערים.