ראש אב בתי הדין הלך לעולמו

הרב גדליה דב שוורץ זצ"ל שכיהן כראש אב בתי הדין בשיקגו הלך לעולמו. בן 95 היה בפטירתו

בן שאול , כ"ד בכסלו תשפ"א

ראש אב בתי הדין הלך לעולמו-ערוץ 7
נר נשמה
צילום: פלאש 90

שיקגו החרדית אבלה אחר לכתו של הרב גדליה דב שוורץ זצ"ל הלך לעולמו. בן 95 היה בפטירתו

המנוח היה מגדולי פוסקי ההלכה בארה"ב ולאורך שנות חייו החזיק בשלל תפקידים תורניים. הוא כיהן כראש אב בית הדין בשיקגו, שימש כאב בית הדין של 'בית הדין דאמריקה', כאב בית הדין של מועצת הרבנות של שיקגו ובתפקידים נוספים.

לפני ארבע שנים התעורר פולמוס רחב אודותיו לאחר שהרבנות הראשית בישראל סירבה להכיר בגיוריו. 'הסתדרות הרבנים דאמריקה' מטעמה פעל, פירסמה בעקבות כך הודעת גינוי יוצאת דופן נגדה.

בהודעת הגינוי נאמר כי "'הסתדרות הרבנים דאמריקה' מתנגדת בתוקף להחלטות האחרונות של הרבנות הראשית לישראל לדחות את האישורים של דמויות רבניות מובילות בצפון אמריקה בנוגע למעמד של לפחות שני מתגיירים. בזמן שעבדנו בעבר בשיטתיות עם הרבנות בכדי להבטיח את שלמות גיורם של המתגיירים, הצעדים השגויים האחרונים שבוצעו על ידה הובילו להחלטות האלה ואנו עובדים כעת בכדי להפוך אותן".

עוד נאמר בהודעת הארגון כי "ההחלטה הזו של הרבנות הראשית בולטת במיוחד לאור העובדה שהיא מאתגרת את ההוראות של אחד הפוסקים המובילים, הרב גדליה דב שוורץ, המשמש כאב בית הדין של 'בית הדין דאמריקה', תוך זלזול במאמצים הכבירים שעשינו במהלך השנים, לטובתם של המתגיירים, לעבוד עם הרבנות הראשית".

בשל מגבלות הקורונה הלוויתו תתקיים בשיקגו על פי תקנות משרד הבריאות המקומי.