כמה אהבה:
הרב עמיחי גורדין כותב על החוברת של הרב יגאל לוינשטיין

גם אם לא תסכימו עם כל מה שכתוב בחוברת, תלמדו ממנה הרבה על עולם ערכים אמיתי שלא מפחד מהתמודדות מכבדת עם הסביבה שלו.

הרב עמיחי גורדין , כ"ד בכסלו תשפ"א

הרב עמיחי גורדין כותב על החוברת של הרב יגאל לוינשטיין-ערוץ 7
הרב עמיחי גורדין
צילום: באדיבות המצולם

אני והרב יגאל לוינשטיין גדלנו בבתי מדרש שונים. ישנם הבדלים לא קטנים בין בית המדרש של ישיבת "הר עציון" לבית המדרש של ישיבת "הר המור". ולמרות כל זאת התורה שלנו היא אותה תורה והערכים שלנו הם אותם ערכים והרצון לתקן עולם במלכות שדי הוא אותו רצון.

עם השנים למדתי שלמרות שישנם לא מעט מחלוקות בין בתי המדרש שלנו, המשותף ביננו גדול עשרות מונים מהמפריד.

אם אתם רוצים להכיר את הרב יגאל לוינשטיין האמיתי, ולא זה שמכרו לכם באמצעי התקשורת, אתם חייבים לקרוא את החוברת האחרונה שהרב יגאל הוציא על שירות בצבא. חוברת ששזורה באהבה גדולה. אהבה לצבא. אהבה לחברה הישראלית. אהבה לתורה הקדושה שלנו.

בחוברת מתמודד הרב יגאל עם אתגרי השעה בצבא. התמודדות לא פשוטה בכלל. התמודדות עם עולם ערכי שונה משלנו. התמודדות עם אנשים מסויימים בחברה הישראלית שרוממות הסובלנות וההקשבה בפיהם וחרב קנאות כנגד כל מי שלא מיישר קו איתם בידם.

בחוברת מספר הרב יגאל על שלושים שנות התמודדות. על התמודדות מלפני שלושים שנה עם מפקדים בסיירת גולני שמחקו את השבת ועל התמודדות עכשווית עם נושא העירוב שבצבא. כמה סובלנות ואהבה עולים מאותם התמודדויות אין סופיות של אלפי תלמידיו.

לא תקראו בשום מקום על הרב הסובלני שמחנך את תלמידיו לתרום ולהשפיע גם כשמקצצים להם את הכנפיים וסוגרים בפניהם קידום בשל העולם הערכי שלהם. לא תקראו בשום מקום על הרב המכבד שלא מבקש לצאת למלחמת קודש כנגד העירוב של נשים וגברים, אלא רק להמשיך עם האמת הפנימית שלהם.

לא תקראו כי התקשורת לא מחפשת רבנים סובלנים אלא רק רבנים קנאים וחשוכים. לכן כשהרב יגאל התבטא לפני שנים רבות התבטאות מיותרת וחמורה מאוד (שבכל פעם שאני שומע אותה כואבת לי הבטן מאוד מאוד ושברור לי שגם הבטן של הרב יגאל שמצטער על הדברים הללו כואבת) ראיתם אותה הלוך ושוב כל הזמן, אבל את החוברת הסדורה והמנומקת שפירסם לתלמידיו ולבוגריו הרבים שבה כתב דברים אחראיים ומכבדים לא תראו ולא תשמעו.

אז אני ממליץ לכם לחפש את החוברת החשובה הזאת ולקרוא אותה. גם אם לא תסכימו עם כל מה שכתוב בה תלמדו ממנה הרבה מאוד. תלמדו ממנה הרבה על עולם ערכים אמיתי שלא מפחד מהתמודדות מכבדת עם הסביבה שלו. ותלמדו ממנה על עולם השקר והפייק שמאכילים אותנו חלקים חשובים בתקשורת הישראלית.

לקריאת החוברת לחצו כאן