רוב גדול בציבור הישראלי: ריבונות על בקעת הירדן עכשיו

סקר שפרטיו המלאים ייחשפו במהלך אירוע 'מדליקים ריבונות על בקעת הירדן' מעיד כי מהלך החלת הריבונות על בקעת הירדן זוכה לתמיכת רוב.

ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תשפ"א

רוב גדול בציבור הישראלי: ריבונות על בקעת הירדן עכשיו-ערוץ 7
דגל הריבונות בפסגת הסרטבה בבקעת הירדן
צילום: מאיר אליפור

סקר, שפרטיו המלאים ייחשפו במהלך אירוע 'מדליקים ריבונות על בקעת הירדן', חושף כי מהלך החלת הריבונות הישראלית על בקעת הירדן זוכה לתמיכת רוב משמעותי ביותר מקרב הציבור היהודי בישראל.

הסקר, שנערך על ידי חברת 'דירקט פולס' בהנהלת שלמה פילבר ושרון צוריאל, קובע כי רוב מוצק בציבור היהודי תומך במהלך הריבונות בבקעת הירדן. התמיכה במהלך זוכה ל-56 אחוזים מכלל הציבור הישראלי, 10 אחוזים השיבו שאינם יודעים ורק 33.5 אחוזים התנגדו.

בקרב מצביעי הימין זוכה המהלך לתמיכה גורפת של כ-81 אחוזים, מספר המתנגדים עומד על 9.6 % בעוד 9.4 אחוזים השיבו שאינם יודעים.

עוד בחן הסקר את עמדת הציבור הכללי ואת עמדת הימין בישראל אודות מהלך הריבונות בבקעת הירדן במידה והפלשתינים יביעו התנגדות לכך. התוצאות מלמדות על מספרים דומים: 54.7 אחוזי תמיכה מול 36.2 אחוזים בלבד בציבור הכללי ובציבור מצביעי הימין זוכה המהלך ל-79.7 אחוזי תמיכה מול 11 אחוזי התנגדות בלבד.

לקיומו של הכנס חברה שורת תנועות וארגונים בהם תנועת הריבונות, מועצת בקעת הירדן, תנועת רגבים, ה-ZOA, תנועת ISRAEL FOR EVER ותנועת AFSI. ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, מפנות בימים אלה את תשומת ליבם של חברי הכנסת והשרים לתוצאות הסקר וקובעות כי "עוד ניתן לתקן את הטעות בה נקטה ממשלת ישראל כאשר לא עמדה בהבטחות ראשיה להחלת ריבונות בבקעת הירדן. מדובר בהבטחות שנאמרו והוכרזו הן על ידי ראש הממשלה נתניהו והן על ידי ראש הממשלה החלופי בני גנץ, אך עד כה דבר לא נעשה על מנת ליישם את ההבטחות".

"הפעם לא נסתפק בהבטחות והצהרות. הפעם אנו דורשים מהלך מעשי עוד טרם הבחירות. החלת ריבונות גם על אזור מצומצם יש בה כדי להתוות את הכיוון אליו חותר עם ישראל ואליו חתר החלום הציוני לאורך הדורות, החזרת ריבונות עם ישראל לארצו", אומרות קצובר ומטר.

השתיים מוסיפות וקובעות כי "על מנת להשיב לעצמו את אמינותו המנהיגותית ועל מנת להוכיח מנהיגות מלכדת ומאחדת, יכול וצריך ראש הממשלה לבצע את המהלך הזוכה לקונצנזוס לאומי רחב". קצובר ומטר מדגישות בדבריהן את חלון הזמן ההיסטורי שנותר בשבועות בהם נשיא ארה"ב הוא עדיין דונלד טראמפ. "על פי ניסיון העבר ניתן לשער שממשל אחר יפעיל על ממשלת ישראל לחצים כבירים בנוסח הקריאה לקריעת הארץ והקמת מדינה ערבית נוספת בליבה. הסכמי הנורמליזציה עם איחוד האמירויות, בחריין ומדינות מוסלמיות נוספות צפויים להיות מנוצלים על ידי ממשל ביידן על מנת ללחוץ על ממשלת ישראל להיענות לתכתיב חלוקת הארץ. משום כך זו השעה בה נכון לקבוע עובדות מדיניות וריבוניות בשטח". בפנותן לראש הממשלה, נתניהו, הן אומרות: "אדוני ראש הממשלה, בעבר כבר הובלת צעדים מנהיגותיים כאלה ברמת שלמה והשמיים לא נפלו".

כאמור, נתונים נוספים מהסקר יוצגו באירוע שיצולם במבצר הסרטבה הצופה אל בקעת הירדן. האירוע ישודר היום (חמישי) בערוץ 7, ובו יתקיים בין השאר פאנל בהנחייתה של העיתונאית אמילי עמרוסי אודות עתיד בקעת הירדן ובהשתתפות ח"כ מיקי זוהר יו"ר הקואליציה, האלוף במיל' וסגן הרמטכ"ל בעבר חבר הכנסת עוזי דיין, האלוף במיל' גרשון הכהן וראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחיאני.

כמו כן ישודרו דבריהם של שרים וחברי כנסת אודות מחויבותם האישית והציבורית לריבונות בבקעת הירדן וקריאתם לראש הממשלה לבצע את המהלך בהקדם.