נטפליקס
נטפליקס צילום: ISTOCK

אחרי שספוטיפיי ויוטיוב סיפרו לנו מה הישראלים אוהבים לשמוע, וגוגל חשפה מה הישראלים רצו לדעת, הגיעה תורה של ענקית הסטרימינג נטפליקס לסכם שנה ולספר לנו מה הישראלים אהבו לראות.

נטפליקס לא אוהבת לספק מספרים מדויקים ונתוני צפייה, אבל היא כן מדרגת את הסרטים והסדרות לפי ז'אנר. בגזרת הדרמה, שעל פי נטפליקס הייתה הז'אנר המועדף השנה בישראל, מככבת בראש הרשימה 'המורדת', שמספרת את סיפור של חוזרת בשאלה שנמלטת מהקהילה שלה ומבעלה.

במקום השני בקטגוריית הדרמה נמצאת הסדרה 'גמביט המלכה', הישג מרשים בהתחשב בעובדה ש'המורדת' באוויר וצובר צפיות כבר כמעט שנה, ואילו 'גמביט' עלתה לשידור לפני פחות מחודשיים.

בגזרת הקומדיה מככבת הסדרה 'אמילי בפריז', בגזרת המתח העונה הרביעית של 'בית הנייר', אצל הילדים זהו 'בוב ספוג:מבצע הצלה' (גם די חדש) ובגזרת האקשן 'טיילר רייק:החילוץ' שהיה ללהיט מידי, ונטפליקס כבר הכריזו כי יפיקו לו סרט המשך.

וקצת גאווה ישראלית לסיכום, נטפליקס העלתה בשנים האחרונות לא מעט תכנים ישראליים מקוריים כמו 'שטיסל', 'פאודה' ו'בשבילה גיבורים עפים', ואלו הפכו להצלחה גם בחו"ל כשהן צוברים שם למעלה מ90 אחוז מסך הצפיות שלהן. (קצת פחות מרשים בהתחשב בעובדה שלישראלים פלטפורמות אחרות לצפות דרכן בסדרות האלו, ועדיין).

אז באיזה מדינות יודעים עכשיו להגיד 'שכוייח', לצעוק 'יעלי' ולזהות את עידן עמדי? בארצות הברית ובאירופה כמובן, אבל כמות מכובדת של צפיות נרשמה גם בצ'ילה, הודו, אוסטרליה, ברזיל, קנדה וקולומביה.