חנוכה
חנוכה צילום: ISTOCK

קידום של שוויון חברתי-כלכלי אישי היא בעיה כואבת, מורכבת, מרובת שחקנים, גורמים ופעולות.

מדינת ישראל והחברה הישראלית כולה מבינות כי אחת הדרכים להתמודד עם עובדות אלו היא לזהות מנועי הצמיחה קיימים בחברה הישראלית - ללמוד אותם ולייצר תשתית ראויה לפעילות בזמן, באופן ובמקום המתאים כדי שיפעלו כמחוללי שינוי ויסיעו לצמצום פערים חברתיים.

השירות הלאומי מהווה מסלול מרכזי המאפשר קידום מובילות חברתית ושוויון הזדמנויות. בשנה זו פועלות צעירות רבות לשרת את החברה והקהילות בישראל, הן לוקחות חלק בבניית החוסן האזרחי וזוכות להשתתף במעגל ההתנדבות והמנהיגות.

בהיבט זה תקופת השירות מהווה נקודה קריטית בזמן גם עבורן - היא מאפשרת להן להתפתח בזירה התעסוקתית והחברתית כמו גם לרכוש סט של כלים, מיומנויות ויכולות רלוונטיים המסייעים להם להיכנס לעולם המבוגרים מוכנות ולהפוך למרכיב חיוני ומשמעותי בחברה ובקהילה.

עמותת אופק לקידום מתנדבים צעירים בישראל, היא גוף מוכר לשירות לאומי וארגון לשינוי (שינוע) חברתי. הארגון הוקם על ידי קרן רש"י ושותפים מהחברה האזרחית במטרה לאפשר לצעירים בישראל הזדמנות ראויה לקחת חלק בבניית המציאות האישית והחברתית שלהם. עמותת אופק החלה לפעול בספטמבר 2016 וכיום פועלים בה כ800 צעירים וצעירות בפרישה גיאוגרפית ארצית. מהצפון ועד הדרום.

עמותת אופק היא ארגון חדש, וצעיר הפועל לפיתוח של משמעות בחיים ובחברה. אופק מעוניינת לייצר תנאים מקסימאליים המאפשרים לצעירים לקחת חלק בחיים מלאי משמעות, אנו מגדילים את הזיקה בין צעירים ובין קהילות בשנת ההתנדבות ומלמדים אותם את כללי העולם החדש. תקופת השירות באופק מהווה גם מטרה וגם כלי לקידום צעירים ולכן כל המתנדבים עוברים תהליך ליווי בעצימות גבוהה, ותהליכי הכשרה ייחודיים שנבנו מתוך תפיסה פדגוגית חינוכית חדשנית שמטרתם להגדיל את הטוב והאור בעולם ובחברה הישראלית.

בחג החנוכה כלל מתנדבי העמותה ימשיכו בפעילותם לטובת החברה בישראל ביישובים רבים ומשימות מגוונות: בבתי החולים, בתי הספר והגנים, ברשויות המקומיות במשטרה בכבאות והצלה ועוד. אנו בטוחים כי מעשיהם יגדילו את האור, ירחיבו את הלב ויקטינו את החושך.

ראובן פנסקי, מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי: "במשך כל השנה המתנדבות והמתנדבים של אופק נותנים את הלב והנשמה למען כלל אזרחי המדינה. זה הזמן שלנו להאיר אור על עשייתם ולברך אותם ואת משפחותיהם בחג חנוכה שמח".