ליגת העל בכדורסל מגיעה לאירופה

אחרי שבחודש שעבר הגיעו שידורי ליגת העל הישראלית בכדורסל לארצות הברית, הודיעה מנהלת הליגה כי גם באירופה ישודרו משחקי הקבוצות

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תשפ"א

ליגת העל בכדורסל מגיעה לאירופה-ערוץ 7
טלוויזיה
צילום: ISTOCK

בשקט בשקט, במוצאי השבת האחרונה התרחשה היסטוריה ישראלית באירופה. היה זה כאשר במזרח אירופה ישבו תושבים רבים וצפו במשחק הכדורסל בין הפועל חולון למכבי ת"א במסגרת ליגת ווינר סל, בו ניצחו החולונים את האלופה הישראלית בשנתיים האחרונות.

מדובר היה בצעד ראשון בדרך להישג נוסף של מנהלת הליגה בכדורסל, כשזו חתמה על הסכם זכויות שידור של משחקי ליגת העל בכדורסל, ליגת ווינר סל.

מדובר בהסכם זכויות שידור שני שחותמת מנהלת הליגה עם רשת טלוויזיה מחוץ לישראל, כאשר לפני חודש חתמה זו עם רשת FBC שבארצות הברית על חוזה שכזה.

הפעם, מי שחתמה עם מנהלת הליגה על הסכם זכויות השידור היא רשת "ספורטקלוב" אשר משדרת לתושבי מזרח אירופה במדינות: סרביה, סלובניה, קרואטיה, בוסניה והרצגובינה, מונטנגרו וצפון מקדוניה.

גם משחק הליגה אמש בין הפועל חולון למכבי חיפה בו הובסו הירוקים מחיפה, שודר לטובת העוקבים ממזרח אירופה כאשר משחק הכדורסל שמתקיים הערב בין הפועל ת"א למכבי ראשל"צ משודר גם הוא ברשת הטלוויזיה הבכירה במדינות אלו.

ההסכם שנחתם הוא לשלוש שנים ובמסגרתו תשדר "ספורטקלוב" כ-60 משחקים בעונה מליגת ווינר סל.

רשת ספורטקלוב נחשבת לרשת הספורט הגדולה באיזור מזרח אירופה, כאשר היא קיימת כבר 15 שנים. לרשת הוותיקה ישנם 12 ערוצים והיא בעלת הזכויות גם של משחקי גביע העולם, היורוליג וליגות הכדורסל הטורקית, האיטלקית והגרמנית, זאת בנוסף לשידורי כדורגל, טניס, ספורט מוטורי, כדורעף, פוטבול, כדוריד, הוקי קרח, אתלטיקה קלה ועוד מרחבי העולם.

יו"ר המנהלת, שמואל פרנקל ברך על ההסכם ואמר כי "הליגה הישראלית ממשיכה להגדיל את חשיפתה בעולם ולראשונה בתולדותיה מכרה זכויות שידור באירופה. ספורטקלוב היא רשת ספורט גדולה ומדינות יוגוסלביה לשעבר הן מדינות ספורט אדירות ואנו שמחים להיות משודרים במדינות אלה ולהיחשף לקהל שאוהב מאוד כדורסל. אני מקווה מאוד שבקרוב נוכל להכריז על מדינות נוספות אליהן יגיעו שידורי הליגה הישראלית".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il