תלמידי תכנית "בצוותא" של ישיבת "חדוותא"
תלמידי תכנית "בצוותא" של ישיבת "חדוותא" צילום: חדוותא

תלמידי ישיבת ההסדר החרדית חדוותא הגיעו לבית "נצח יהודה" בירושלים כדי לחגוג את המחזור הראשון של התכנית הקרבית.

התלמידים ציינו את סיום תקופת ההכנה בישיבת ההסדר בשילוב מסיבת חנוכה ובימים הקרובים חלקם צפויים להתגייס ליחידות קרביות.

בשנה האחרונה התלמידים עברו הכנה גופנית ומנטלית לקראת גיוסם, השתתפו בקורסי העצמה אישית ומנהיגות, השתתפו מדי יום בסדרי לימוד תורניים תוך הכנה משמעותית לגיוס לצה"ל לקראת שירות קרבי. התכנית הוקמה בשנה האחרונה ביוזמת עמותת "נצח יהודה" ורשת ישיבות ההסדר החרדית "חדוותא".

אורח הכבוד היה הרב יצחק בר חיים, מייסד הנחל החרדי - נצח יהודה. בדברים שנשא אמר, "אני עומד מולכם בהתרגשות רבה, 'היינו כחולמים'. 22 שנה אני מלווה חיילים חרדים והמעמד הזה הוא יוצא מהכלל. אנחנו נפגשים בערב ימי החנוכה בהן הושיעו המכבים את עם ישראל. אתם המכבים שהולכים ללבוש מדים, לשרת ולשמור על ארץ ישראל ועם ישראל, נפלה בחלקכם זכות עצומה. אתם יושבים כאן עם כיפה, פאות וציצית, אחרי שיעור תורה ורגע לפני שירות צבאי ערכי - על זה גאוותנו".

ראש החטיבה לגיוס ומסלולים תורניים במשרד הביטחון, אודי דרור, שהשתתף באירוע אמר כי זהו יום מרגש, לראשונה עתידים להתגייס לצה"ל תלמידים מישיבת הסדר חרדי - לשירות במסלול קרבי. מסלול ההסדר דרך חיים הוקם לפני כ-6 שנים ומאפשר לבני נוער חרדים לשרת במסלול המשלב לימודי קודש בישיבה עם שירות משמעותי וקרבי תוך שמירה על אורח חיהם החרדי. "אנו מברכים אתכם בברכת הצלחה רבה בשירות הצבאי המאתגר ובשליחות החשובה למען עם ישראל ומדינת ישראל", אמר דרור.

ראש רשת ישיבות "חדוותא", הרב יונתן רייס סיכם: "עברתם שנה עמוסה ומאתגרת בה רכשתם כלים לקראת גיוסכם לצה"ל. כל אחד מכם מביא עמו לשירות הצבאי עולם שלם של ערכים, אהבת הארץ ומסירות עצומה. זה רגע מרגש שייחלנו לו שנים רבות ואני מודה לכל השותפים שלנו. יחד נמשיך לפתח עוד מסגרות איכותיות שמחנכות לשירות צבאי, תורני וערכי ולתפארת מדינת ישראל".