הרב רפי פרץ הדליק נר ראשון של חנוכה בזולה של חצרוני

שר ירושלים סייר בכיכר ציון יחד עם הרב אבי ברמן וצוות הזולה של חצרוני, על מנת להכיר מקרוב את התופעות הקשות שיש בעיר מידי שבוע.

ערוץ 7 , כ"ה בכסלו תשפ"א

הרב רפי פרץ הדליק נר ראשון של חנוכה בזולה של חצרוני-ערוץ 7
הרב פרץ בביקור
צילום: OU ישראל, הזולה של חצרוני

השר לענייני ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ הגיע אמש (חמישי) ל'זולה של חצרוני' של OU ישראל וערך סיור היכרות במקום.

במהלך הסיור שוחח הרב פרץ עם הנערים והעובדים של הזולה וכן הדליק נר ראשון של חנוכה. בסיור השתתפה גם חברת מועצת גבעת זאב מטעם הבית היהודי, אילנה דרור.

קודם לכן ערכו צוות הזולה יחד עם מנכ"ל OU ישראל, הרב אבי ברמן, סיור לרב פרץ בכיכר ציון ובסביבותיה. הצוות הראה לרב פרץ את המציאות הקשה שמתרחשת במקום מידי שבוע בימי חמישי ואת התופעה של קטינים שמשתכרים ולעיתים אף מגיעים לשימוש בסמים. הרב פרץ נפגש עם הנערים ושמע מפיהם את סיפורם במטרה להבין את גודלה וחומרתה של התופעה.

בשיחה עם הנערים שהגיעו ל'זולה של חצרוני' והיו שותפים למעגל השירה שנערך שם מידי ערב, סיפר הרב פרץ כי הוא מכיר את הפעילות של המקום מקרוב. בדבריו סיפר הרב פרץ שלאחר המשבר של תקופת הגירוש מגוש קטיף הגיעו לא מעט נערים שקרובים אליו לירושלים והסתובבו במרכז העיר עד שהם נאספו על ידי הצוות של הזולה שחיזק אותם ולבסוף אף החזיר אותם למוטב.

נזכיר כי בשבוע שעבר ביקר במקום גם ראש העיר ירושלים, משה ליאון, שסייר אף הוא ביחד עם צוות הזולה של חצרוני מרכז העיר על מנת להכיר את התופעות האלו מקרוב. ראש העיר סייר שם יחד עם סגניתו חגית משה המחזיקה את תיק החינוך בעיר, מנהל הקרן לירושלים שי דורון, המשנה לראש מנהל החינוך בעיר יואב (זימי) זימרן, ראש היחידה לקידום נוער בירושלים צחי גולן וכן אנשי צוות נוספים מהעירייה.

מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן אמר בתום הביקור כי "הדבר המדהים ביותר אצל הרב רפי זה לראות אותו מתחבר אל הנוער, איך הוא מחבק אותם בצורה המותרת בקורונה, מתחבר אליהם ומדבר איתם. זאת הנשמה של הרב רפי. לא סתם הוא הגיע לזולה של חצרוני, הוא הגיע אחרי שהצוות שלו עבד קשה יחד עם עיריית ירושלים לעזור לזולה בימים הקשים האלה וב"ה אנחנו מתחילים לראות את האור הגדול שבסוף המנהרה ובעצם להציל את הזולה. תודה ויישר כוח שבתור השר לענייני ירושלים דאגת ליהלום הגדול הזה שיש ירושלים".

מנהל הזולה של חצרוני אורן אסולין הוסיף: "אני שמח שהרב רפי איתנו ואני מצטרף לתודה של הרב אבי. העוצמה שהרב רפי הביא לכאן היום עם העין הטובה שיש לו. אנחנו יודעים שהקורונה לא היא זאת שיצרה את המציאות אלא היא רק חשפה את המציאות ועם הכוח שיש לרב רפי נביא לפה דברים שירימו את האור של בני הנוער שלנו".

הרב רפי פרץ סיכם את הביקור ואמר כי הוא חייב לזולה ולצוות שלו תודה גדולה על כל העזרה והפעילות שלהם: "אני מודה לכם על כל מה שאתם עושים למען הנוער של ירושלים, על כך שאתם מחזירים לו את האימון שלו בעצמו ונותנים לו אור שמלמד אותו עוד ועוד כמה הוא שווה, כמה הוא מאיר, אני מאוד מוקיר ומעריך את הדבר הזה ואני שמח על ההזדמנות לבוא ולראות את זה. לראות איך אתם מצליחים לקלוט כל בחור ונערה, לראות את הטוב שבו ולאפשר לו להיות נר גדול ומאיר".