אריאל קלנר עם יוסי דגן ויעל שבח
אריאל קלנר עם יוסי דגן ויעל שבח צילום: רועי חדי

חבר הכנסת אריאל קלנר (הליכוד) בחר להדליק את הנר הראשון של חנוכה בביתה של יעל שבח, אלמנתו של רזיאל שבח הי"ד בחוות גלעד. קלנר פגש גם את חננאל נמיר יו"ר המזכירות של היישוב.

במהלך הביקור הזכיר חבר הכנסת קלנר כי החלטת הממשלה מלפני שלוש שנים קבעה כי חוות גלעד כמו מקומות נוספים בהתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון צריכים להיות מוסדרים אלא שעד כה זה לא קרה.

"משפחת שבח ומשפחות אחרות הגרות בהתיישבות הצעירה אלו החלוצים, אלה האנשים שנלחמים על ארץ ישראל, אסור שהדם של הנרצחים יישפך כאן לחינם, את האדמה הזו צריך להסדיר לאלתר, פה בחוות גלעד ובכל היישובים הצעירים", אמר חבר הכנסת קלנר.

ראש המועצה יוסי דגן אמר כי "יש כאן למעלה מחמישה עשר אלף תושבים של מדינת ישראל שחיים לפעמים בתנאים של עולם שלישי. אנחנו נמצאים בחג החנוכה, הדלקנו נר ראשון בביתה של יעל שבח הגיבורה ביישוב חוות גלעד שהוא מקום ציוני חלוצי בלב השומרון".

דגן אמר כי כמו חוות גלעד, כך מעוז צבי, חוות יאיר ומקומות נוספים צריכים לקבל הכרה והסדרה מהמדינה: "תכנית המתאר של היישובים הצעירים תקועה רק בגלל פוליטיקה מזה שנים. אי אפשר למנוע מהתושבים האלו מה שמגיע לכל אזרח כמו חשמל ומים בשנת 2020. אני קורא לשרי הממשלה ולראש הממשלה לסיים את הסאגה הזו.

''אנחנו עוד יום ועוד יום ללא הסדרה. הדבר הזה הוא מעל הפוליטיקה, צריך להסדיר את ההתיישבות הצעירה עכשיו". בסיום דבריו הודה דגן לחבר הכנסת קלנר שבחר להגיע לבית משפחת שבח בחוות גלעד ולסייע במאבק להסדרת היישובים הצעירים.

יעל שבח אמרה במעמד הדלקת הנר כי היא קוראת לכל חברי הכנסת להצטרף למאבק על הסדרת היישובים הצעירים וכי היא מודה לחבר הכנסת קלנר ולראש המועצה יוסי דגן שבחרו להגיע לחוות גלעד ולסייע לתושבים במאבקם. "אנחנו שומעים כעת מכל כיוון את עניין ההסדרה, אני קוראת לממשלת ישראל לעשות מעשה אמיץ ולהסדיר את היישובים הצעירים".