האם להתחתן זה נס?

אם תשאלו את גבי דניאל, מאמן אישי ומנהל התוכן בפרויקט 252, מציאת הזיווג שלו היתה בגדר נס גמור. ומה התובנות שלו בדרך לחופה?

מערכת 252 , כ"ה בכסלו תשפ"א

האם להתחתן זה נס?-ערוץ 7
גבי דניאל
צילום: צילום: מור צידון

במסגרת פרויקט 252 שיתף אתמול גבי דניאל בסיפורו האישי והמרגש, איך גדל כנער חרדי, יצא בשאלה, ודווקא בתל אביב, "עיר הקודש" כמו שדניאל מדגיש, הוא מצא את תורת הרב קוק, חזר בתשובה והתחתן.

"כבר הרבה זמן שחברי הפרויקט רוצים לשמוע על המסע שלי. היו לי חששות מהחשיפה, אבל הבנתי שאם זה יוכל לעזור אפילו למישהו אחד או מישהי אחת להתחתן, אני חייב לשתף", מספר דניאל.

"12 שנים חיפשתי את בת הזוג שלי, הייתי יוצא בכל חודש ל3-4 דייטים... תעשה לבד את החשבון.

כשאתה בן 31 אחרי יותר מעשור של חיפושים, אתה מבין שיש בך משהו דפוק, ושכנראה אתה פשוט לא תתחתן אף פעם. אתה בעיקר מיואש ולא מבין למה דוקא אתה תקוע עם זה.

אני זוכר שישבתי עם עצמי מספר פעמים, ואמרתי: גבי, אם אתה מתחתן זה באמת נס".

אז איך באמת קרה הנס?

"החלטתי לעשות משהו מהפכני. הייתי בתהליך אצל מאמנת אישית, וקיבלתי עם עצמי החלטה – שהבחורה הבאה שאני יוצא איתה, אני אעשה הכל כדי שזה יעבוד. ואכן יצאתי לדייט הראשון, ולדייט הזה הגעתי באיחור של 20 דק'...

כשהגעתי לדייט, הבנתי שעשיתי טעות קריטית, כי הבחורה שיצאתי איתה הייתה דייקנית, והיא הגיעה 5 דק' לפני הזמן שנקבע, ובואו נגיד שהדייט לא היה 'להיט היסטרי' בעקבות האיחור שלי.

זה היה ביום שישי בבוקר, ובמוצ"ש חיכיתי לקבל ממנה הודעה שהיא רוצה 'לחתוך', אבל משום מה הבנתי ממנה שהיא לא מתייחסת לאיחור שלי, והיא רוצה להמשיך בכל זאת לנסות.

הייתי בהלם. אמרתי לעצמי – אם הבחורה רוצה להילחם עלי – מה אני שלא אלחם עליה? ואז קיבלתי החלטה נוספת – שהייתה הרת גורל מסתבר. קיבלתי החלטה שהבחורה הזאת, בגלל שהיא מוכנה להמשיך איתי למרות האיחור שלי, מבחינתי... אנחנו נשואים!

כן כן. נשואים.

אמרתי לעצמי – אם גבר ואשה נשואים רבים ביניהם, הם הרי לא נפרדים מייד נכון? הם קודם כל מנסים "לפתור את הבעיה" – אז החלטתי שכך יהיה. בכל פעם שיהיה בינינו איזה "חוסר הבנה" – אני מתאמת עם עצמי ואיתה – ומנסה לפתור את זה".

נשמע רעיון מהפכני.

בהחלט. פתאום אחרי ההחלטה הזאת הכל הפך להיות קל יותר. הרגשתי משוחרר. הפסקתי לחשוב "מה יהיה אם" ופשוט הייתי שם. ובכל פעם שהיה משהו שהבנתי שזה "לא מתאים" – נזכרתי שאני כבר נשוי. אז דיברתי איתה על הדברים. וככה עברנו עוד שלב ועוד שלב – עד שקרה הנס והתחתנו!

 

אתה לא חושב שזה משהו שיכול לעבוד רק אצלך?

תשמע סיפור: לפני שבועיים, בחור שהיה אצלי בהרצאה לפני שנה כשסיפרתי את זה, שלח לי הודעה בוואצאפ שהוא התארס.

הוא אמר לי שכשהוא שמע ממני על ההחלטה הזאת זה פשוט לא יצא לו מהלב, והוא החליט שבפעם הבאה שהוא יוצא עם בחורה – גם הוא יעשה את אותו דבר. החלטה אמיצה שמבחינתו הוא נשוי – והוא יעשה הכל כדי שזה יעבוד. וזה עבד גם לו.

אני חושב שההחלטה האמיצה הזאת, כשיש רצון בין 2 הצדדים לעבוד על הקשר – היא קריטית ויכולה לעשות את ההבדל!

וזה מה שהוביל אותך לניהול התוכן בפרויקט 252.

נכון. במסגרת פרויקט 252, אני נהנה ושמח לעשות את השליחות המדהימה, ולקדם רווקים ורווקות אל עבר החתונות שלהם. זה הדבר הכי מרומם שיכול להיות. לקבל את המיילים האלו מהחבר'ה בפרויקט שמספרים שהם מתחתנים בזכות השיעורים והדחיפה שלנו בפרויקט.

ביום ראשון הקרוב, ינחה גבי דניאל את כנס 'על הניסים ועל הנישואים', עם מיטב המרצים לקראת זוגיות. להרשמה לכנס ללא עלות לחצו כאן.