בקרוב אצלנו?
בקרוב אצלנו? צילום: iStock

סינגפור היא אחת הערים הצפופות בעולם. העומסים הבלתי נגמרים בכבישים אפילו הובילו את הממשלה להתחיל לאסור על התושבים לקנות רכבים פרטיים חדשים בשביל להקל קצת על התנועה. אבל ייתכן והכל עומד להשתנות בעקבות מיזם חדש שיאפשר לתושבים לנוע ממקום למקום באוויר ובלי להוסיף כלי רכב נוספים לכבישים.

חברת הסטארטאפ הגרמנית וולוקופטר הודיעה כי היא עומדת להשיק עוד כשנתיים את מיזם המוניות המעופפות שלה בסינגפור. המוניות מתוכננות להיבנות בדומה למסוק קטן וינועו על ידי מנוע חשמלי ללא צורך בדלק.

כבר בשנה שעברה החברה ערכה ניסוי ראשון מוצלח עם המונית המעופפת, ובימים האחרונים היא קיבלה אישור להשיק קו מוניות בסינגפור. החברה מסרה שנסיעה של רבע שעה בתוך העיר תעלה כ300 יורו (קצת יותר מאלף שקלים) וכבר כיום ניתן לקנות כרטיסים לטיסות העתידיות.

המונית החדשנית מתוכננת להיות אוטונומית לחלוטין, אך בינתיים מלווה את הטיסות טייס בטיחות. ככל הנראה, הנסיעה בהתחלה תוגבל לאדם אחד שיטוס יחד עם טייס הבטיחות, אך בהמשך יוכלו לטוס שני נוסעים יחד. סינגפור נחשבת כאחת המדינות המקלות בעולם מבחינת חוקים המגבילים את הטיסות באוויר, וזו אחת הסיבות להצלחת מיזם המוניות המעופפות.

אך למרות האופטימיות של החברה, דווקא השבוע הודיעה חברת אובר שהיא מוכרת את מיזם המוניות המעופפות שפיתחה בשנים האחרונות. אובר טוענת שהיא לא מוותרת על המוניות המעופפות ושהם יתחילו לפעול בקרוב בארצות הברית.

אבל גם אם לא נראה בקרוב מוניות מעופפות, נקווה שלפחות נוכל ליהנות ממוניות אוטונומיות ולא נצטרך לדבר עוד פעם על פוליטיקה בכל נסיעה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!