רחל טבת-ויזל
רחל טבת-ויזל צילום: דוברות

בארגון 'תורת לחימה' אשר פועל לחיזוק רוח הלחימה וכנגד חדירת תפיסות זרות לצה"ל, מגיבים היום (ו') למינויה של יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר לשעבר תא"ל במיל' במיל' רחל טבת-ויזל, כנציבת קבילות החיילים של משרד הבטחון.

"מהיכרותינו העמוקה עם פועלה המזיק, המינוי של טבת-ויזל הוא שגיאה כפולה, גם לדברי קצינים בכירים. ראשית, טבת-ויזל החדירה יותר מכל יוהל"ם אחרת אג'נדות פמיניסטיות קיצוניות זרות בשיתוף ארגונים רדיקליים. כאשר חשפנו זאת ב2018, ופעלנו מול משרד הבטחון וצה"ל, מיהרו בצבא לבטל את מסמך 'התפיסה המגדרית' ההזוי אותו גב' טבת-ויזל הטמיעה".

"במעשיה אלו, הוכיחה טבת-ויזל כי איננה לויאלית למערכת הצבאית ולמטרת הנצחון, אלא מהווה שגרירה של ארגוני פמיניזם קיצוני".

בארגון מונים סיבה שניה, אשר לטעמם מצביעה על שגיאה של השר בני גנץ במינוי, "קצינים בכירים אומרים לנו הבוקר כי מי מינויה של טבת-ויזל כמי שאמונה על שלומם וטובתם של החיילים וטיוב המערכת - הוא טעות מהותית. לטעמם, היא תהיה נוחה לרמטכ״ל ושר הבטחון, אך לא תעסוק בנושאים מערכתיים, ולא תעדיף את טובת החיילים והצבא.

כל מהות התפקיד הוא חיבור לשטח, ללוחמים ולמפקדים הזוטרים, ולכלל החיילים, דבר שאין לטבת-ויזל כל ניסיון בו. יש חשש כבד כי תושפע מארגוני קיצון וכוחות פוליטיים במקום לדאוג לטובת הצבא, בדיוק כפי שעשתה בתפקידה כיוהל"ם, והביאה את צה''ל למשבר המגדרי בו הוא מצוי היום בלחץ בג"ץ וארגונים פרוגרסיביים".

כזכור, מוקדם יותר פורסם כי שר הביטחון בני גנץ אישר היום (ו') את המלצת ועדת האיתור בראשות מנכ"ל משרד הביטחון אמיר אשל, למנות את תא"ל (במיל') רחל טבת-ויזל לנציבת קבילות חיילים.

טבת-ויזל, שכיהנה כיועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר, מכהנת כיום כמנכ"לית הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. עוד שימשה בתפקידים משמעותיים בפרקליטות הצבאית, וכשופטת ונשיאה בבתי הדין הצבאיים. היא תהיה האישה הראשונה בתפקיד זה. טבת-ויזל הובילה את שינוי שם המערך שבפיקודה ל"יוהל"ם" - יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר, במקום "יוהל"ן" - יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים. המהלך אושר על ידי הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, אך "המסמך התפיסתי" שכתבה טבת-ויזל ב-2015, "מנשים למגדר", בוטל עם חשיפתו לתקשורת על ידי 'תורת לחימה' ב-2018, לאחר פרישתה.

הכתב הצבאי יואב זיתון שיבח היום את המינוי וכתב: ‏"אחרי כמעט שנתיים בלי נציב קבילות לחיילים, מינוי ראוי ביותר של שר הביטחון גנץ: תא"ל במיל' רחל טבת-ויזל, שופטת צבאית בכירה, מוערכת ואנושית. בהמשך שימשה כיוהל"ם אמיצה שהרחיבה את מעגלי המשרתים בצבא למהפיכה מגדרית ממנה למדו צבאות מערביים. תהיה האישה הראשונה בתפקיד הכה חשוב"

גנץ שוחח עם טבת-ויזל, וציין בפניה כי לצד האתגרים המבצעיים, האתגר הגדול העומד בפני צה"ל הוא האתגר האנושי.

''היכולת לשמור על המשרתות והמשרתים, ולשמור על כל האוכלוסיות בצה"ל, היא אבן יסוד ביכולתו של צה"ל למלא את משימותיו'', אמר גנץ והוסיף כי "אין לי ספק שהיא תוביל את מערך נציבות קבילות החיילים באופן שיסייע לצה"ל ולחיילים, ביושרה, בהגינות ובנחישות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו