איך מכשירים שלושה מלונות במדינה ערבית?

שי כהן מספר על הפרויקט הגדול של הכשרת מלונות בדובאי ומבהיר לתיירים הישראלים: "תכבדו אותם, הם יכבדו אותנו".

יוני קמפינסקי, דובאי , כ"ז בכסלו תשפ"א

בסיכומו של ביקור בדובאי כאורחים של חברת 'אסי גלובל טורס' אנו משוחחים עם שי כהן מבעלי החברה על התיירות הכשרה שפורחת במקום.

"דובאי הפכה להיות שם דבר", מספר שי, "כל כך הרבה אנשים רוצים לבוא לראות את הפלא הזה. לפני 50 שנה הכל היה פה מדבר והיום הכל פורח בצורה מטורפת".

שי מספר על האתגר הגדול של הכשרת מלון לטובת קהל גדול של שומרי כשרות שרוצה להגיע לאיחוד האמירויות. "יש פה שיתוף פעולה מדהים עם העם המלון", הוא מבהיר, "הם מאוד פתוחים והם רוצים לבוא ולקדם את הדברים".

הרב אליהו רוטנברג, הוא הרב שנותן את הכשרות למיזם התיירות של 'אסי גלובל טורס', והוא נמצא בימים אלו בדובאי כדי ללוות את תהליך ההכשרה. "זה מנטליות שונה כאן, תרבות שונה וערכים שונים", אומר הרב רוטנברג, "מקבלים אותנו בזרועות פתוחות מהסיבה שהם מאוד מעריכים את הערכים שלנו שדומים בכמה מושגים לערכים שלהם".

הרב רוטנברג מספר שממפגש עם אנשי ענף המלונאות בדובאי הוא מבין שהתיירות הישראלית היא עבורם כמו "אוויר לנשימה".

המיזם של שי לקח על עצמו להכשיר את מתחם ה'פסטיבל סיטי' של דובאי שכולל שלושה מלונות: 'קראון פלאזה', 'אינטרקונטיננטל' ו'הולידי אין' וגם קניון גדול. המטבח הכשר יתן מענה לכל שלושת המלונות.

אנו שואלים את שי מה העצה העיקרית שלו לתיירים הישראלים שמגיעים לדובאי. שי מבהיר שיש כלל אחד מאוד פשוט שחייב להתוות את הדרך עבור הישראלים - "לכבד אותם הם יכבדו אותך". "אמרו לך לא לצלם - אתה לא מצלם", הוא מסביר, "אמרו לך לשים מסיכה - שים מסיכה, אמרו לך אל תיכנס - אל תיכנס. מאוד פשוט: תכבד אותם, יכבדו אותך בחזרה... יתנו לך פה הכל".

"הם מאוד קלילים ומאוד מזמיני פנים", אומר שי, "הם אוהבים לארח רק תכבד אותם".

אל דובאי הגענו כאורחים של חברת 'ישראייר', החברה הראשונה שהפעילה קו ישיר בין ישראל לדובאי. בחברה מתנהלים על פי כל כללי הבריאות הנדרשים ומספרים על ביקוש גדול של ישראלים להגיע ליעד הייחודי במדינות המפרץ.